Včera odpoledne přijal operační strážník městské policie velice nezvyklé oznámení z bytového domu v Plzni Doubravce, kdy oznamovatelka ohlásila, že zde opakovaně dochází k velice nechutnému znečišťování veřejného prostranství před jejich domem, konkrétně na trávníku pod jeho okny.
"Na místě se tentokrát nacházel i přímý svědek celé události, a to partner oznamovatelky, který zahlédl souseda, jak vylévá z okna podezřelou tekutinu, jejíž zápach svědčil o tom, že se s největší pravděpodobností jedná o moč," popsala situaci na místě tisková mluvčí městské policie.

Nejen na první pohled bylo zřejmé, že stížnost rozhodně nebyla přehnaná, svědčil o tom i čpavý, pronikavý zápach lidské moči. Tráva pod oknem byla vypálená a parapet oznamovatelky byl znečištěný těmito lidskými výměšky.
"Hlídka na základě popisu kontaktovala podezřelého souseda. Ten však veškeré obvinění popřel a tvrdil, že s celou věcí nemá nic společného. Vzhledem k absenci dalších důkazních prostředků nebylo možné situaci jednoznačně uzavřít a určit pravého viníka.
Celou záležitost jsme proto předali příslušnému správnímu orgánu k dořešení pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku," zakončila mluvčí.

Foto MP