Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Taxikář na "invalidech" zaparkoval s cizí ZTP kartou

Řidiče přistihli hned při dvou přestupcích najednou

Autor: Karel Aleš úterý 26. března 09:43 , aktualizace středa 27. března 11:47

Městská policie

Partner článku – Hotel Central - Terraza


     V neděli před druhou hodinou odpoledne si strážníci na parkovišti u samoobsluhy Lidl na Americké třídě v Plzni všimli vozidla Taxi stojícího na místě vyhrazeném pro invalidy. Při následné kontrole pak zjistili, že řidič si zadělal na nemalé problémy.

     "Osmadvacetiletý řidič se dopustil neoprávněného užití karty ZTP, protože zaparkoval na vyhrazeném místě pro držitele karet ZTP a karta, která byla umístěna za čelním sklem nebyla jeho, ale jeho otce. Sám řidič poté hlídce sdělil, že přepravovaná osoba se ve vozidle nenachází a ani nenacházela," popsala tisková mluvčí městské policie.

     "Vozidlo také mělo na střeše žlutou svítilnu TAXI, v rohu na skle žlutou evidenční nálepku, co ale ve vozidle chybělo, byl taxametr. Řidič přiznal, že jej ve vozidle vůbec nemá," doplnila další řidičům přestupek mluvčí městské policie s tím, že jednání muže předali strážníci příslušnému správnímu orgánu.

K uvedenímu dvojitému přestupku jsme získali i vyjádření plzeňských taxíkářů:

     "Nejednalo se o skutečného taxikáře, ale o řidiče "alternativní" přepravy (zřejmě firmy Bolt nebo obdobné), navíc s vozem podvodně označeným TAXI svítilnou.
     To, že někdo řídí vozidlo registrované jako taxi, neznamená, že se jedná o taxikáře. Právě díky falešnému označení vozidla TAXI svítilnou dochází k nezákonnému nabírání zákazníků "z ulice", což "alternativec" nesmí! Nemá totiž taxametr, dle kterého se účtuje cena jízdy. Navíc samozřejmě tržbu z těchto jízd nezahrnuje do výdělku. Skutečný taxikář musí mít vozidlo vybavené taxametrem. 
     Řidič "alternativec" velmi často sleduje za jízdy navigaci, protože nemá zkoušku z místopisu, a nemá tak čas sledovat dopravní značení - viz několik nehod "alternativců" v posledním období.

     Díky změkčení zákona o taxislužbě je nyní i "alternativec" s průkazem taxikáře popisován jako taxikář, což ovšem neplatí, jak chceme veřejnosti vysvětlit výše.

     "Alternativní" přepravci najímají kohokoli, jejich řidiči nemají místní znalost (od roku 2020 totiž již není třeba dělat zkoušky z místopisu, zákon toto zrušil a obec bohužel není nad zákon, i když věřím, že by obce měly o tuto možnost regulace zájem). Proto to tady vypadá, jak to vypadá.

     Používáním "alternativní" přepravy dostanete také "alternativní" vůz a "alternativního" řidiče. Tomu, že se nejedná o profesionály, ale o osoby, které si jdou na noc pouze přivydělat na "alternativní" přepravě, pak pochopitelně odpovídá i kvalita služby."

Foto: MP

Hotel Central - Terraza

Unikátní terasa na střeše hotelu Central s výhledem na celé náměstí. Moderní design i gastronomie, neopakovatelné snídaně. Připravili jsme pro vás menu, které vás okouzlí. Každý pokrm je pečlivě připraven, aby vám přinesl gastronomický zážitek plný chutí a vůní. Přijďte nás zažít