Taxikář zachránil seniorům 700 tisíc

Senioři uvěřili historce neznámého muže a dali cizímu člověku své úspory

15. září 2018 19:55 , aktualizace 23:10

Partner článku – Optika BORY

     K dalšímu případu, kdy se někdo pokusil okrást seniory, došlo v úterý 11. září na Sokolovsku.
     Neznámý muž telefonicky kontaktoval seniory, a řekl jim, že je ve velkém průšvihu, a že by potřeboval půjčit peníze. Starší žena si myslela, že se jedná o jejich příbuzného a sama volajícímu sdělila jméno tohoto příbuzného. Volající pak jednoduše přisvědčil, ano, že je to on a následně seniorku požádal o půjčku ve výši 700 000 Kč.
     Během krátké doby proběhlo ještě několik telefonátů a poškození nakonec souhlasili, že požadované peníze volajícímu pošlou. Neznámý muž však požadoval, aby peníze předali osobě, která pro ně přijede k jejich bydlišti. Jednalo se právě o taxikáře, kterého si podvodník pro peníze poslal. Nic netušící taxikář měl obálku s penězi vyzvednout a odvést ji zákazníkovi.
     Senioři taxikáři opravdu téměř celou požadovanou částku v obálce předali a navrch dle požadavku volajícího, dali taxikáři za jeho služby dalších 5 000 Kč.
     Taxikář z místa s obálkou odjel, ale celá situace mu byla podezřelá, a tak neváhal a obrátil se na policii. Svým duchapřítomným jednáním tak zachránil seniorům zřejmě jejich celoživotní úspory, které jim byli již vráceny.
     Ve stejný den, kdy senioři předali muži obálku s penězi, volala na policii také příbuzní poškozených s tím, že nikdo z jejich rodiny o peníze nežádal, a že se tedy jedná o podvod. V tu dobu ale již naštěstí měli policisté obálku s penězi u sebe.

Zdroj: Policie ČR

Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.