Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Těžce opilý otec padal do vozovky před svou vyděšenou tříletou dceruškou

„Vždyt šel jen na poštu a nakoupit, kde se tak zřídil!?“ plakala přivolaná maminka malých dětí

26. května 2021 19:29 , aktualizace čtvrtek 27. května 21:04

Alkohol Městská policie Záchytka

     Včera v podvečer kolem sedmé hodiny se na tísňové linky obrátilo hned několik svědků s tím, že v Plzni se na Klatovské třídě pohybuje evidentně značně opilý muž, který u sebe má asi tříletou holčičku. "Napřed jsem viděl jen potácejícího se opilce. Ještě jsem si říkal, že má dost, protože upadl do vozovky. Jenže pak jsem viděl, že je tam i maličkaté dítě a nechápal jsem, že ho na toho opilce nechají koukat. Šel jsem blíž a viděl, že tam stojí a pláče asi tříletá holčička, která ale patří k tomu opilci. Snažil jsem se ho oslovit, ale vulgárně mi nadával, takže jsem raději zavolal policisty," popsal nám svědek na místě.


     Na místo okamžitě vyjeli jak policisté, tak i strážníci. Muže i s dítětem našli u křižovatky Klatovská x Máchova a ukázalo se, že svědci bohužel nijak nepřeháněli. Strážníci muže podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která ukázala více než 2,7 promile. Celý zákrok strážníkům komplikovalo to, že muž celou dobu malou holčičku odmítal pustit z náručí, a to i přes to, že s ní několikrát málem upadl a strážníci ho museli dokonce podpírat. Muž na ně také byl vulgární a celou dobu je obviňoval, že ho obtěžují a chtějí mu dítě ukrást.

     Vzhledem k tomu, že muž se v žádném případě nemohl o holčičku postarat, strážníci telefonicky vyrozuměli maminku dítěte, a ta si pro něj na místo okamžitě přiběhla s druhým malým dítětem v kočárku a vysvětlila, že její druh před pouhou hodinou s dcerkou vyrazil naprosto střízlivý na poštu a nákup. Naprosto tedy nechápe, kde se tak zřídil.
     Vzhledem k tomu, že pár bydlel nedaleko, přislíbila žena strážníkům, že se postará obě děti i svého druha a dovede je domů. Strážníci jí vysvětlili, že celá událost bude předána Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) a jejímu přání vyhověli.

      Bohužel, ani necelých sto metrů dlouhá cesta k domovu se neobešla bez dalších komplikací a odjíždějící hlídky strážníků musely na křižovatce Klatovské a Dvořákovy ulice zasahovat znovu. Opilý muž se totiž cestou k domovu potkal se dvěma ze svědků svého předchozího chování a došlo mezi nimi nejprve k hádce a následně i k napadení. 

      Strážníci bitku dvou mužů, které přihlížel svědkův kamarád i partnerka a bohužel i malé děti opilého muže, roztrhli, napadající se muže od sebe oddělili a začali zjišťovat, co se vlastně stalo. Svědek jim popsal, že z okna viděl padajícího opilce s malým dítětem a zakřičel na něj, jestli je normální. Opilec vyprávění sám doplnil: "Jsem mu na to řekl, že co mi bude co říkat, mrdka jedna zkurvená, ať si hledí svého." To ale svědka rozčílilo natolik, že když viděl vracejícího se opilce, seběhl na ulici a šel si to s ním vyříkat: "Co si to vůbec dovoluje, jde tu ožralej s dítětem a na mě si bude otvírat hubu a nadávat mi do mrdek. Tak sem na něj křiknul a než stihnul zvednout ruku, chytil jsem ho za flígr a pár sem mu jich poslal," popsal svědek strážníkům.
     Tuto poněkud zvláštní reakci vysvětlila následná dechová zkouška na alkohol, které se svědek na výzvu strážníků podrobil, a při které nadýchal 1,3 promile. Strážníci všechny zúčastněné ztotožnili, ženu s dětmi poslali domu, svědka s jeho kamarádem také a opilého otce transportovali na protialkoholní záchytnou stanici. 


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost