Foto Video

Moje máma je hrdina!

Tonoucího muže zachránili pohotoví hosté kempu

8. července 2018 19:08 , aktualizace pondělí 9. července 13:15

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

AKTUALIZACE 9.7. 13:00 : Dle mluvčí nemocnice je mladší muž stále hospitalizován, ale žije a jeho stav je stabilizovaný.


     Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne se v Plzni v kempu Ostende jeden z ubytovaných cizinců rozhodl skočit z mola šipku do Velkého boleveckého rybníku. Jednalo se o obrovský hazard, muž si nijak neprověřil hloubku, která je zde zhruba do pasu. Muž hlavou narazil o dno a již se z vody nevynořil. Pro muže do vody skočili jeho krajané, sice bezvládné tělo nalezli a vytáhli, ale tím jejich schopnosti skončily a již nevěděli co dál.
     Události si naštěstí všimli další hosté i zaměstnanec kempu a okamžitě se všichni vydali cizinci na pomoc.
     "Oni seděli u chatky a grilovali, pak jeden z nich vstal, rozběhl se na molo a skočil úplně nepochopitelně šipku, i když je tady asi jen půl metru vody. Fungovalo to tu skvěle, nějaký muž, asi zdravotník resuscitoval, nějaká maminka malého kluka mu asistovala, další komunikovala s dispečerkou záchranky, která říkala jak postupovat a kluci běželi zajistit průjezd záchranářům. Muž měl zástavu srdce, takže se dle pokynů z telefonu stačoval hrudník až do příjezdu záchranářů. Záchranáři nám pak řekli, že jsme to dělali dobře, tak snad bude pán v pořádku," popsal záchranu jeden z účastníků.

     Všem zachráncům patří veliký dík, stav muže je velice vážný, ale bez jejich perfektní práce by teď zajisté již nežil.

     "Muže jsme transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," doplnil tiskový mluvčí záchranářů a vyslovil uznání všem, kteří na místě pomohli.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.