Foto

"Čerpej vodu!" nakázali, jenže Čuk a Gek raději čerpali naftu

Ukrajinci místo práce raději kradli na stavbě před nádražím v Plzni naftu z bagrů

20. února 2018 17:09

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Několik hlídek OHS Policie ČR dnes kolem čtvrté hodiny ráno vyjelo ke staveništi firmy Metrostav u Rokycanské třídy vedle hotelu Angelo, když se zde rozezněl alarm, signalizující krádež nafty ze stavebních strojů.
     Policisté po příjezdu na místo v areálu staveniště objevili dva skrývající se Ukrajince, kteří uvedli, že jsou zde v práci na noční čerpání vody.
     Že tu opravdu pracují se sice potvrdilo, ale díky naftou politým nádržím dvou bagrů a po stavbě poschovávaným několika plným kanystrům se nakonec ukázalo, že "pracanti" nečerpali jen vodu, ale chtěli si i přilepšit do nádrže svého Opelu. 
     "Ke krádeži se oba cizinci nakonec policistům na místě přiznali," řekla nám tisková mluvčí policie k tomuto případu.

     Nejedná se o ojedinělý případ, k podobné události došlo v úterý 30. ledna krátce po 22.00 hodině v Plzni, kdy pětatřicetiletý pachatel pomocí hadice odčerpal do připravených kanystrů celkem 45 litrů motorové nafty.
     Majitel vozidla oznámil operačnímu důstojníkovi, že z jeho vozidla kdosi odčerpává pohonnou hmotu a díky rychlému předání informací na místo ihned vyrazili policisté z oddělení hlídkové služby a pachatele také na místě dopadli.
     "Muži bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádež vloupáním. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," uvedla k tomuto případu tisková mluvčí policie.
     

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.