Foto

Vrah v žumpě utopil jednadvacetiletého Dominika i psa

Krajský soud v Plzni poslal Jaromíra Šmídka na 28 let do nejpřísnějšího vězení

středa 23. ledna 11:13 , aktualizace 11:27

Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Krajský soud v Plzni dnes ukončil projednávání případu, který je jednoznačně nejhorší, s jakým jsme se doposud setkali a jen těžko ho může něco překonat.

      Jde o případ sedmačtyřicetiletého Jaromíra Šmídka ze Sokolovska, který byl obžalován, že loni v lednu hodil do jímky u domu v Karlových Varech teprve jednadvacetiletého Dominika P. a otvor pak uzavřel těžkým poklopem. Chlapec tak neměl sebemenší šanci se z výkalů dostat a v jímce se utopil. Obžalovanému hrozil až doživotní trest.

Jak případ probíhal?

     24. ledna 2018 jsme na žádost policistů zveřejnili pátrání po teprve jednadvacetiletém Dominiku P. z Mladoboleslavska a uvedli, že mladíka zřejmě unesli a je v ohrožení života. Nikdo v době vydání článku ale nemohl tušit, že chlapec je již mrtev a zemřel neuvěřitelně hrůznou smrtí.

     Tělo chlapce bylo nalezeno 25. ledna 2018 v opuštěném objektu na Karlovarsku, policie u Mladé Boleslavi zadržela podezřelého, tehdy 46letého, Jaromíra Šmídka a zahájila jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Oběť i podezřelý z brutální vraždy:

Zneužil sedmiletou dívku

     Dominik P. zjistil, že teprve sedmiletou dceru jeho přítelkyně měl zneužívat, snad "jen" osahávat, jeho podnájemník Jaromír Šmídek, se kterým společně bydleli v domku v Luštěnicích na Mladoboleslavsku a toto samozřejmě oznámil policii.   
      „V důsledku tohoto jednání se u nezletilé rozvinula posttraumatická stresová porucha, která se u ní projevuje úzkostí, připomínkami negativních událostí, výčitkami a poruchami chování,“ popsal státní zástupce.
    Když se Šmídek začátkem letošního roku dozvěděl, že policie prověřuje informace o sexuálním zneužívání dítěte, podle spisu se snažil vše hodit právě na Dominika P., který prý byl připravený proti němu svědčit.
     Co ale nikdo nemohl tušit je, že se lidská bestie Šmídek rozhodne bez zaváhání Dominika zlikvidovat. V pondělí 22. ledna večer v domku Dominika napadl a snadno přemohl. Drobný, 170 centimetrový kluk nebyl žádný bitkař a útok od 46letého spolubydlícího samozřejmě nečekal. Útok Jaromír předem plánoval, Dominika totiž ještě omámil zřejmě éterem či chloroformem, který měl s sebou. Následně bezvládného chlapce odvlekl do svého Megana stojícího venku a unesl ho.

Vše odhalila autokamera

     Kriminalistům často pomohou náhody a tak to bylo i v tomto případě. Nedaleko domku stálo i auto Dominika, v kterém byla autokamera. Ta zaznamenala budoucího vraha, jak asi půl hodiny po příjezdu vyjde z domu, otevře zadní dveře Megana, z domu pak vyvede evidentně omámeného chlapce, položí ho na zadní sedačky a odjede.
     Když Šmídek později zjistil, že existuje kamerový záznam, začal tvrdit, že Dominika vezl na pohotovost, když se mu udělalo špatně. Pak ho ale údajně vysadil u auta, kterým měl Dominik odjet.

Bestiální vražda

      Bestie vyráží s bezvládným chlapcem na 180 kilometrů dlouhou cestu, ze které se Dominik již nikdy nemá vrátit. Cesta skončila v předem vytipovaném opuštěném domě nedaleko Karlových Varů. Bestie zde chlapce ještě živého hodila do septiku plného lidských výkalů a splašků.
     O tom, že chlapec během vhození do jímky ještě žil, vypovídá pitevní zpráva. Dominik totiž až do smrti držel hlavu nad hladinou. Dle soudního patologa se chlapec neutopil, ale udusil jedovatým plynem, který každý septik obsahuje, mimo jiné se tam totiž tvoří sirovodík a metan.
     Jen málokdo si dokáže představit hrůzu, kterou chlapec prožil při čekání na smrt v nesnesitelném puchu a tmě, bestie Jaromír totiž neopomněl septik uzavřít 48,5 kg těžkým poklopem.
     Za obzvláště trýznivý tento způsob smrti dnes označil i soudní znalec.
     V tomtéž septiku bylo také nalezeno tělo psa, který patřil právě Šmídkovi. Dle všeho ho tam Šmídek pohřbil již dříve.

Zprávy ze záhrobí

     Bestie měla svůj plán promyšlený do posledního detailu. Jaromír Šmídek sms zprávami z Dominikova telefonu odváděl pozornost a například v půl druhé psal Dominikově přítelkyni, že vyjel z republiky a již se nehodlá nikdy vrátit. V jiné zprávě zase vysvětloval, že Jaromír je nevinný a že dívenku on (Dominik) navedl. Sám sebe pak ve zprávách označoval jako nejférovějšího muže.

Dnes

   Šmídek, který je od konce ledna ve vazbě u soudu vše popřel a tvrdil, že dívenku neznásilnil a Dominika nezavraždil. Na své nevinně trval i dnes u Krajského soudu v Plzni.
    Soud ale přiznání pachatele nepotřeboval. Soudci Tomáši Boučkovi stačilo velké množství nepřímých důkazů tvořících ucelený řetězec k uznání sedmačtyřicetiletého Jaromíra Šmídka vinným z vraždy zvlášť trýznivým způsobem i ze zneužití dítěte. Odsoudil ho proto k trestu odnětí svobody na 28 let.
    "Obžalovaný jednal ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky, a to aby zakryl chování vůči nezletilé dívce," zdůvodnil předseda senátu Tomáš Bouček.
     Klíčovým důkazem pak byla právě nahrávka z autokamery, ze které je jasně patrné, jak Šmídek strká omámeného Dominika do vozu.

Úvodní foto: iDnes

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.