Foto

Vrah jednadvacetiletého Dominika utopil v lidských výkalech

Krajský soud v Plzni nyní projednává jednoznačně to nejhorší, s čím jsme se doposud setkali

úterý 23. října 13:49 , aktualizace 14:22

Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Krajský soud v Plzni začal projednávat případ, který je jednoznačně to nejhorší, s čím jsme se doposud setkali a jen těžko to může cokoli překonat.

      Jde o případ sedmačtyřicetiletého Jaromíra Šmídka ze Sokolovska, který je obžalovaný, že letos v lednu hodil do jímky u domu v Karlových Varech teprve jednadvacetiletého Dominika P. a otvor pak uzavřel těžkým poklopem. Chlapec tak neměl sebemenší šanci se z výkalů dostat a v jímce se utopil. Obžalovanému nyní hrozí až doživotní trest.

Jak případ probíhal?

     24. ledna jsme na žádost policistů zveřejnili pátrání po teprve jednadvacetiletém Dominiku P. z Mladoboleslavska a uvedli, že mladíka zřejmě unesli a je v ohrožení života. Nikdo v době vydání článku ale nemohl tušit, že chlapec je již mrtev a zemřel neuvěřitelně hrůznou smrtí.

     Tělo chlapce bylo nalezeno 25. ledna v opuštěném objektu na Karlovarsku a policie u Mladé Boleslavi zadržela podezřelého 46letého Jaromíra Šmídka a zahájila jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Oběť i podezřelý z brutální vraždy:

Zneužil sedmiletou dívku

     Dominik P. zjistil, že teprve sedmiletou dceru jeho přítelkyně měl zneužívat, snad "jen" osahávat, jeho podnájemník Jaromír Šmíde, s kterým společně bydleli v domku v Luštěnicích na Mladoboleslavsku a toto samozřejmě oznámil policii.   
      „V důsledku tohoto jednání se u nezletilé rozvinula posttraumatická stresová porucha, která se u ní projevuje úzkostí, připomínkami negativních událostí, výčitkami a poruchami chování,“ popsal nyní státní zástupce.
    Když se Šmídek začátkem letošního roku dozvěděl, že policie prověřuje informace o sexuálním zneužívání dítěte, podle spisu se snažil vše hodit právě na Dominika P., který prý byl připravený proti němu svědčit.
     Co ale nikdo nemohl tušit je, že se lidská bestie Šmídek rozhodne bez zaváhání Dominika zlikvidovat. V pondělí 22. ledna večer v domku Dominika napadl a snadno přemohl, drobný, 170 centimetrový kluk není žádný bitkař a útok od 46letého spolubydlícího samozřejmě nečekal. Útok Jaromír předem plánoval, Dominika totiž ještě omámil zřejmě éterem či chloroformem, který měl útočník s sebou. Následně bezvládného chlapce odvlekl do svého Megana stojícího venku a unesl ho.

Vše odhalila autokamera

     Kriminalistům často pomohou náhody a tak to bylo i v tomto případě. Nedaleko domku stálo i auto Dominika, v kterém byla autokamera a ta zaznamenala budoucího vraha, jak asi po půlhodině vyjde z domu, otevře zadní dveře Megana, z domu pak vyvede evidentně omámeného chlapce, položí ho na zadní sedačky a odjede.

Bestiální vražda

      Bestie vyráží s bezvládným chlapcem na 180 kilometrů dlouhou cestu, z které se Dominik již nikdy nemá vrátit. Cesta skončila v předem vytipovaném opuštěném domě nedaleko Karlových Varů. Bestie zde chlapce ještě živého hází do septiku plného lidských výkalů a splašků.
     O tom, že chlapec během vhození do jímky ještě žil, vypovídá pitevní zpráva. Dominik totiž až do smrti držel hlavu nad hladinou. Dle soudního patologa se chlapec neutopil, ale udusil jedovatým plynem, který každý septik obsahuje, mimo jiné se tam totiž tvoří sirovodík a metan.
     Jen málokdo si dokáže představit hrůzu, kterou chlapec prožil při čekání na smrt v nesnesitelném puchu a tmě, bestie Jaromír totiž neopomněl septik uzavřít 48,5 kg těžkým poklopem.

Zprávy ze záhrobí

     Bestie měla svůj plán promyšlený do posledního detailu. Jaromír Šmídek sms zprávami z Dominikova telefonu odvádí pozornost a například v půl druhé píše Dominikově přítelkyni, že vyjel z republiky a již se nehodlá nikdy vrátit. V jiné zprávě zase vysvětluje, že Jaromír je nevinný a že dívenku on (Dominik) navedl. Sám sebe pak ve zprávách označuje jako nejférovějšího muže.

Dnes

   Šmídek, který je od konce ledna ve vazbě u soudu vše popřel a tvrdil, že dívenku neznásilnil a Dominika nezavraždil. Rozsudek by měl padnout do konce roku.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.