Video

Útočník z Americké třídy je již zadržen, je jím Lukáš H.

Pokračování: Dnešní ranní napadení a následná střelba na Americké způsobila paniku

úterý 19. října 17:21 , aktualizace 17:29

Aktualizace

     Pachatel, který dnes ráno způsobil takový poprask na Americké třídě, je již zadržen a právě v tuto chvíli jsou s ním prováděny procesní úkony. Jde o Lukáše H. z Plzně, který, jak se po zadržení ukázalo, je na svůj čin náležitě hrdý a dokonce si ho nasdílel do svých příběhů na Faceabooku. "Podezřelý muž z případu ranní střelby na Americké třídě v Plzni se sám dostavil na služebnu Městské policie Plzeň - Doubravka, kde se k činu doznal. Strážníci muže zajistili a předali policistům. Policisté jej převezli k podání vysvětlení na obvodní oddělení Plzeň-střed a u muže zajistili zbraň, která bude předána k odbornému zkoumání. Muž se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a také testu na omamné a psychotropní látky, obě zkoušky s negativním výsledkem," potvrdila naše informace mluvčí policie.

Video z místa


Původní článek

     K napadení a střelbě došlo dnes těsně po osmé hodině ráno na zastávce Mrakodrap na Americké třídě v Plzni. Podle informací z místa se měli dva muži pohádat na zastávce trolejbusu, poté jeden z nich vytáhl pistoli a udeřil její rukojetí druhého do hlavy. Pak za neustálého nadávání zraněnému uštědřil ještě několik ran do obličeje a nechal silně krvácejícího muže zhrouceného na zastávce. Když po útoku odcházel směrem ke Klatovské třídě, vystřelil ještě třikrát do vzduchu, čímž na rušné třídě způsobil značnou paniku.
     Na místo okamžitě vyjeli policisté, strážníci a záchranáři. Muže narozeného v roce 1963 s krvácivým tržným zraněním obličeje záchranáři na místě ošetřili a transportovali do nemocnice. Policisté mezitím zahájili v okolí intenzivní pátrání po útočníkovi a ve spolupráci se strážníky zajistili veškeré stopy, jako například vystřelené nábojnice na trase mužova útěku. Z těch je zřejmé, že muž střílel z takzvané plynovky.
     V současné chvíli policisté po útočníkovi, který byl podle svědků výrazně potetovaný a vlasy měl obarvené na melír, intenzivně pátrají. Na místo byl povolán policejní technik k zaevidování nalezených stop a jsou vyhodnocovány dostupné kamerové záznamy. "Mohu potvrdit, že po incidentu pachatel z místa utekl a přitom měl do vzduchu několikrát vystřelit z krátké střelné zbraně. Jiné zranění nebylo na místě zjištěno ani hlášeno. Policisté po pachateli pátrají nejen v okolí místa incidentu. Příčina a okolnosti, bližší určení zbraně a motiv pachatele jsou předmětem dalšího prověřování policistů," uvedla tisková mluvčí policie.