Foto Video

Šest let za polití mužů 98% kyselinou

Pokračování: Útok kyselinou v centru Plzně si vyžádal tři těžce zraněné

7. listopadu 2019 14:15 , aktualizace 14:16

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V sobotu 24. března 2018 jsme jako první informovali o velice vážném útoku, ke kterému došlo dopoledne v centru Plzně na horní části Americké třídy ve zdejším erotickém podniku. 
     Dle zpráv přímo z místa měl všemu předcházet spor skupiny osob v nočním klubu, týkající se úhrady nájmu pokoje. Během sporu došlo k potyčce a zranění na hlavě muže, který se měl zastávat obsluhy.
     Následně měla Anna K. původem Moldavanka, které se zraněný muž zastával, údajně ze strachu vzít ze skladu čisticích prostředků láhev s 96 procentním roztokem kyseliny sírové a začala ji na tři návštěvníky, dva muže a jednu ženu, z láhve šplíchat. 
     Návštěvníci, když pochopili, čím je žena polévá, začali v obrovské hrůze prchat z klubu ven. Žena je však pronásledovala a stále na ně kyselinu chlístala, útok pokračoval i na schodišti a v průjezdu domu, kde prchající lidé narazili na zamčené dveře, které museli vyrazil.
     Napadení lidé vyběhli z domu a v příšerných bolestech se váleli po zemi, v té době se na nich již také rozpadalo kyselinou zasažené oblečení. "Šel jsem zespoda po Americké a v tom průjezdu jsem viděl ženu jen v podprsence, celou zkrvavenou. Vedle ní ležel muž taky celý od krve," uvedl nám tenkrát na místě svědek.
 
     Na místo vyjely všechny záchranné složky a začali poleptaným lidem poskytovat první pomoc. S nejhůře popáleným člověkem pak letěl vrtulník LZS do Prahy na popáleninové centrum na Královské Vinohrady. Zranění lidí jsou velmi vážná, prodělali několik plastických operací a u některých i po roce léčení stále pokračuje.

Soud

     Soud v Plzni odsoudil Annu K. původem z Moldávie a narozenou v roce 1972 na šest let.
     Anna se odvolala k vrchnímu soudu a hájila se tím, že jednala ve strachu a v sebeobraně, kdy se bála, že návštěvníci budou v napadení jejího známého pokračovat. Podle ní jeden z mužů spadl na zem, nehýbal se a ona se bála, že je mrtvý. Údajně ji napadlo rváče polít vodou a omylem měla vzít láhev s kyselinou.
     Vrchní soud v Praze však jejímu tvrzení neuvěřil a potvrdil verdikt plzeňského krajského soudu. Rozsudek plzeňského soudu je tedy pravomocný
     Anna K. ale také lživě tvrdila, že v nočním klubu nikdy nepracovala, což vyloučila výpověď majitelky, která uvedla, že cizinka má v domě pronajatý pokoj, kde poskytuje placený sex.
     Naopak státní zástupce připomněl, že výpovědi svědků i stopy v podobě rozlité kyseliny jasně prokázaly, že žena útočila opakovaně a to i během útěku napadených.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.