Foto Video

Utopený rybář i jeho loď se stále hledá

Na Hracholuskách nyní tělo muže hledají policejní potápěči z Brna i se sonarem

14. března 2019 14:32 , aktualizace pondělí 18. března 14:23

Smrt

Partner článku – Alfa Tactical

AKTUALIZACE: Bohužel ani během víkendu nebyl muž nalezen. Pátrání samozřejmě bude dál pokračovat, ale zřejmě již ve zmenšené míře.


     Minulou sobotu večer jsme informovali o tragédii, ke které došlo na přehradě Hracholusky.
     Muž zde podle svědků vyjel zavážet návnadu na laminátové kánoi, se kterou se před šestou hodinou odpoledne převrátil. Jeho kamarád ho údajně ještě zahlédl, jak se drží boku převrácené lodi, pak se ale nad mužem i kánoí zavřela voda.
     Na místo vyrazily všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS, který pomáhal po dvaačtyřicetiletém muži pátrat. Hasiči i policisté na člunech přes rychle padající tmu a déšť prohledávali vodní hladinu až do pozdních večerních hodin, bohužel však neúspěšně, nepodařilo se najít ani zmizelého rybáře, ani jeho loď. Úspěšné nebylo ani prohledávání břehů přehrady, zda muž někde z vody nevylezl.

     Následující den pátrání pokračovalo a na místo byli povoláni i policejní potápěči z Krajské zásahové jednotky, kteří po rybáři pátrali až do středy. 
     V pondělí jim ještě na pomoc přijeli brněnští potápěči z Odboru speciálních potápěčských činností, kteří jako jediní disponují speciálním sonarem, který by mohl být v pátrání velmi nápomocen. V současné chvíli se podle tiskové mluvčí policie počítá s nasazením těchto specialistů až do neděle.

     Podle místních není na dlouhém pátrání po utonulém v této přehradě nic neobvyklého. Chladná voda, která má v současné době kolem dvou až tří stupňů, totiž brání hnilobným procesům, které způsobují nafouknutí a následné vyplavání těla.

Policejní potápěči

     Potápěčskou činnost provádějí příslušníci policie zejména za účelem pátrání po utonulých nebo pohřešovaných osobách, věcech pocházejících z trestné činnosti nebo kterými byla trestná činnost spáchána, dále při záchraně tonoucích osob, bezpečnostních opatřeních a akcích, živelních pohromách, při plnění úkolů v součinnosti se správními úřady, právnickými a fyzickými osobami a při výcviku policistů k této činnosti. Výkon potápěčské činnosti je u Policie České republiky prováděn zejména u poříčních oddělení, zásahových jednotek služby pořádkové policie, u útvaru rychlého nasazení a u oddělení speciálních potápěčských činností a výcviku Policejního prezidia ČR.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.