Foto Video

Úděsná smrt přímo ve vchodu nemocnice

Muž během několika minut vykrvácel z obrovské rány na krku

12. února 2021 20:16 , aktualizace čtvrtek 15. dubna 18:01

Smrt

     V noci na dnešek kolem jedenácté hodiny došlo ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech k obrovské tragédii. Ze zatím neznámých důvodů začal v části bývalé vojenské nemocnice v pavilonu interny, která je nyní používána jako covidové oddělení, řádit právě sanitkou přivezený pacient.

     Muž se podle informací přímo z místa choval velmi podivně. „Vypadal jako omámený, byl to mladý statný chlap. Choval se jako šílenec, pobíhal tam a strašně řval něco o covidu. My před ním utekli k pavilonu chirurgie,“ popsal nám svědek, s tím, že muž začal být agresivní a ohrožoval personál, který si na pomoc přivolal policii. 
     Podle svědků, když muž viděl blížící se vozy policistů, rozkopal skleněnou výplň vedle vstupních dveří do pavilonu, přičemž mu asi čtyřiceticentimetrový střep skla probodl krk. Podle jedné z verzí svědků si muž zranění způsobil záměrně, podle druhé šlo o nešťastnou nehodu.
     Zdravotnický personál i policisté sice okamžitě začali zraněnému poskytovat první pomoc, bohužel si ale muž způsobil tak rozsáhlé zranění, že přes veškerou snahu všech zúčastněných během několika okamžiků vykrvácel.

     „Včera ve večerních hodinách byl na Urgentní interní příjem dopraven rychlou záchrannou službou muž, který projevoval velké obavy o své zdraví. Jeho chování vedlo k tomu, že si sám, v prostorách urgentního interního příjmu, přivodil mnohočetná poranění. Okamžitě byl  přivolán resuscitační tým, bohužel jeho zranění nebyla slučitelná se životem,“ uvedla k tragickému případu tisková mluvčí Fakultní nemocnice.

     Policisté samozřejmě místo tragédie uzavřeli, případ si převzali kriminalisté a na místo byl povolán koroner k ohledání těla. Poté policejní technik zajistil a zadokumentoval všechny stopy a na místo byli k úklidu velkého množství krve povoláni hasiči.
     „Kriminalisté usilovně pracují na objasnění této tragické události, ve věci zahájili úkony trestního řízení a byla nařízena soudní pitva. Protože je případ v samém počátku a s ohledem na rodinu zemřelého muže narozeného v roce 1983 nebudeme v tuto chvíli poskytovat další informace,“ doplnila tisková mluvčí policie.