V plzeňské věznici uhořel vězeň

Vyšetřování smrti muže stále ještě probíhá

pondělí 21. září 10:24 , aktualizace 19:11

Smrt

Aktualizace článku zde:

Ve věznici uhořel Petr K.

Ve věznici uhořel Petr K.

21. 09. 2020, 18:40, aktualizace 21. 09. 2020, 19:06

Vězeň, který v noci na dnešek uhořel, byl odsouzen na půl roku za výtržnictví na demonstraci

Původní článek:

     V noci na dnešek došlo k tragédii ve Věznici Plzeň, uhořel zde vězeň středního věku. K požáru v cele, na které byl vězeň umístěn sám, došlo před třiadvacátou hodinou. Podle našich informací muž uhořel v posteli, požár zjistil dozorce, který samozřejmě přivolal záchranáře a sám ihned zahájil první pomoc.
     Do věznice vyrazili jak záchranáři, tak i hasiči, ale vězni se již bohužel pomoci nedalo a lékař musel konstatovat jeho smrt.

      Na místo samozřejmě následně dorazili i plzeňští kriminalisté a koroner. Podle našeho zdroje k celé tragédii došlo tak, že muž i přes zákaz kouřil na lůžku, usnul, od cigarety začaly doutnat lůžkoviny a muž se tak ve spaní nadýchal zplodin hoření, které jsou jedovaté. Když tedy došlo k samotnému zahoření postele, byl vězeň již mrtvý či v bezvědomí. Požár nebyl nijak velký, v cele vyjma matrace a lůžkovin totiž nejsou jiné hořlavé předměty.

     "V práci jsem nebyl, takže o tomto případu moc nevím. Na samotce byl, protože byl nově příchozí, to se dělá teď v době koronaviru běžně. Nové dáváme na pár dní na samotku, tím zajistíme, že se nám sem nákaza nezatáhne," vysvětlil nám náš zdroj.
     Samozřejmě jsme chtěli i vyjádření vedení Věznice Plzeň, ale to se k celé události odmítlo vyjádřit s tím, že věc je v šetření Policie ČR. „Prověřujeme veškeré okolnosti úmrtí muže ve věznici a je nařízena soudní pitva,“ doplnila mluvčí policie.

Foto: Ilustrační