Foto

Útok na sanitky v Plzni byl úmyslný

POKRAČOVÁNÍ: Neznámý pachatel znemožnil výjezd k pacientovi dvou vozidel najednou

4. prosince 2018 18:26 , aktualizace 18:53

Vandalství Záchranáři

Partner článku – Delta Plzeň


     Včera jsme informovali o naprosto nepochopitelném a úmyslnému poškození dvou sanitních vozů najednou. Článek vzbudil váš enormní zájem, a proto přinášíme další podrobnosti a také rozhovor s posádkou.
     K útoku došlo ve Wenzigově ulici v Plzni v sídle Dopravní a záchranné služby, která má ale smlouvu se Zdravotnickou záchrannou službou Plzeňského kraje, tedy jako jediná z obdobných plzeňských zdravotnických firem jezdí i v režimu záchranné služby a také tvoří stabilní zálohu ZZS. Útočník si na dvoře vybral sanitku a označené osobní vozidlo určené pro přepravu lékaře a oběma vozům úmyslně probodl kola.
     K útoku na vozidla dle všeho došlo v pátek odpoledne, když byla asi hodinu otevřená vrata areálu. Na zničené pneumatiky přišli záchranáři až v neděli odpoledne, když se chystali na zajišťování slavnostního rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Republiky. ,
     "Muselo k tomu dojít v době, kdy byla otevřená vrata dvora, když jsme doplňovali vybavení vozů a chodili pro věci do budovy. Ty dva vozy stály vedle sebe v zadní části dvora, sanitce někdo z vrchu probodl zřejmě šroubovákem levé přední kolo a osobní vůz stojící vedle byl poškozen naprosto stejně.
     Nechápeme, kdo to mohl udělat a hlavně proč. Jedině snad, že by tady někomu vadilo houkání sanitek,"
řekl nám jeden ze záchranářů.
     Dnes, když jsme na místě natáčeli, zastihli jsme zde techniky bezpečnostní služby. "Bohužel mě nenapadlo, že by někdo zaútočil na auta připravená k výjezdu na pomoc lidem v nouzi. Dalšímu útoku chci ale předejít, probíhá zde montáž zabezpečovacího zařízení, které bude napojeno na pult centralizované ochrany a v případě poplachu na místo operátor okamžitě vyšle výjezdovou jednotku, kterou v Plzni zajišťuje bezpečnostní agentura Tuebor G.S.," uvedl nám šéf stanoviště Roman Cipra, DiS.


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.