Aktuálně Foto

Podvodník dopaden - děkujeme!

Policisté děkují čtenářům za poskytnuté poznatky

pátek 12. ledna 13:58

Podvodníci Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ve středu jsme zveřejnili případ podvodníka, který v Plzni v úterý po deváté hodině dopoledne měl pod smyšlenou legendou vylákat z prodavačky u novinového stánku finanční hotovost ve výši 12 200 korun.
     Tentýž muž měl jen o 40 minut později na Skvrňanech v prodejně chovatelských potřeb okrást prodavačku o 5 900 korun. V tomto druhém případě použil pachatel legendu, že přišel opravit pokladnu a předstíral telefonický rozhovor s majitelem obchodu, který v telefonu údajně s vydáním hotovosti souhlasil. Je samozřejmě jasné, že majiteli obchodu podvodník nevolal, vše byla jen výborná herecká etuda sloužící k podvedení starší prodavačky a majitel obchodu samozřejmě o ničem nevěděl.
     Téměř pětiminutovým hovorem podvodník prodavačku zmátl a ta následně 5 900 korun podvodníkovi vydala. 190 centimetrů vysoký muž pak šel do auta pro součástku a již se nevrátil.

     Policisté se oběma případy intenzivně zabývali a po pachateli pátrali. V tom jim nemálo pomohly i tipy od našich čtenářů a právě na jejich základě byl podvodník ve velice krátké době vypátrán, což nám dnes potvrdila tisková mluvčí policie. 
     "Všechny poznatky od veřejnosti byly důkladně prověřovány a díky tomu jsme došli k dopadení pachatele. V současné chvíli jsou s mužem prováděny procesní úkony v trestním řízení," řekla nám tisková mluvčí policie a dodala, že našim čtenářům patří veliký dík za pomoc.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.