Foto

Vrtulník transportoval zraněného muže a teprve čtyřleté dítě

Za dnešní vážnou nehodou je chybné předjíždějí řidiče osobního vozu

3. února 2021 10:37 , aktualizace 12:37

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Bohužel na stejné silnici, kde včera došlo k tragickému střetu dvou vozů a smrti muže se psem, tedy na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary, došlo dnes k další velmi vážné nehodě. Po desáté hodině dopoledne se u Bezvěrova střetl osobní vůz Peugeot s kamionem Iveco přepravujícím náklad kulatin.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky z Plzeňského i Karlovarského kraje a vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby. Silnice 20/I je v místě nehody na 42,5 km zcela uzavřena.
     Jednu osobu zaklíněnou v osobním vozidle museli hasiči vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Zraněného poté předali do péče záchranářů, kteří již měli v péči i druhou zraněnou osobu.

     Zásah komplikuje hustá mlha, která vrtulníku Letecké záchranné služby znemožnila přistát na místě. Podle informací z místa tak vrtulník přistane o několik kilometrů dál a zranění k němu budou přepraveni sanitními vozy.

Aktualizace: Záchranáři z místa nehody letecky transportovali muže narozeného v roce 1986 a teprve čtyřleté dítě, oba při vědomí, ale se středně těžkým zraněním na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň.

Zpráva policie: Dle prvotních informací řidič narozený v roce 1986 jel s vozidlem Peugeot 206 ve směru od Plzně na Karlovy Vary a Bezvěrove předjížděl před ním jedoucí kamion. Řidič zřejmě neodhadl vzdálenost protijedoucího kamionu, nestačil se zařadit do svého jízdního pruhu a strhl řízení. 
     V osobním vozidle cestovalo s řidičem ještě čtyřleté dítě. Alkohol policisté vyloučili pouze u řidiče kamionu, řidič osobního vozu nebyl pro své zranění schopen dechové zkoušky a je nařízen odběr krve.
     Přesnou příčinou a okolnostmi dopravní nehody šetří policisté. Doprava je již řízena kyvadlově.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost