Kdokoli, kdo včera kolem jedné odpoledne projížděl magistrálou U Seřadiště v Plzni Koterově, by musel myslet, že se zde natáčí komedie. Hasiči, strážníci, policisté z OHS i jejich kolegové z dopravky zde naháněli minimálně desetihlavé stádo divočáků.
Ačkoli to zní úsměvně, tak situace na místě legrační nebyla. Minimálně desetihlavé stádo divočáků se rozhodlo vypravit se po této rušné magistrále a ohrožovali tak všechny řidiče. Na místo okamžitě přispěchaly všechny hlídky z okolí, policisté museli zastavit provoz a prasata vyhnat.
Nám se podařilo zastihnout pouze poslední hlídky s úsměvy se vracející z „lovu“. Dobrou zprávou je, že žádné vozidlo nehavarovalo a nic se nestalo ani prasatům. „My jsme společně s PČR a MP navedli stádo divokých prasat z čtyřproudové silnice přes komunikaci a železniční trať do přilehlých polí,“ sdělila nám tisková mluvčí hasičů.
Foto: První ilustrační z obdobného případu, ostatní z místa