Foto

Mladiství pod vedením známého recidivisty vykradli bazén

Devatenáctiletý mladík se ještě pokusil zadržení aktivně bránit

8. března 2018 09:50 , aktualizace 12:41

Krádež Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V noci z úterý na středu 21. února po čtvrté hodině ráno se tři mladíci rozhodli si jít přivydělat, ale o skutečnou práci samozřejmě zájem neměli.
     Chlapci si k vloupání vytipovali plavecký bazén na Lochotíně, zkušeně vypáčili vchodové dveře a vnikli do objektu. Uvnitř si pak začali dělat co chtěli, poškodili interiér vstupní haly, mimo jiné drancovali kasičky prodejních automatů a nerozpakovali se vykrást i pokladničku dobrovolných příspěvků.
     Co ale mladíci netušili bylo, že narušení objektu zaznamenala Městská policie Plzeň a k bazénu ihned vyslala hlídku. Zloději přijíždějí strážníky zahlédli a okamžitě se rozprchli každý na jinou stranu, aby omezili možnost pronásledování. Strážníci tedy běželi pouze za jedním z mladíků a po krátkém pronásledování ho dostihli. Devatenáctiletý mladík se ale vzdát nechtěl a zadržení bránil. Strážníci tedy za použití donucovacích prostředků zlodějův odpor ukončili a nasadili mu pouta.

     Policisté zahájili vyšetřování a samozřejmě je nejvíce zajímalo, kdo jsou zbývající dva pachatelé. Z tohoto důvodu jsme také o případu dříve neinformovali, abychom zbývající dva pachatele nevyplašili.

     Včera se s hlídkou zasahujících strážníků setkali zástupci městského obvodu Plzeň 1 starosta Mgr. Miroslav Brabec, místostarostka PhDr. Ivana Mádlová a místostarosta Jiří Uhlík.

     Podařilo se nám zjistit, kdo je jedním z pachatelů. Jde o mladistvého delikventa Marka Č., o kterém jsme již několikrát psali.

O tomto pachateli jsme psali již před rokem

     Marek Č. je bohužel chlapec, který prakticky nemá zábrany a může tak být nebezpečný svému okolí. Tento mladistvý se již v šestnácti letech nerozpakoval za plného provozu Plazy nastříkat do obličeje strážného slzný plyn jen proto, že ho strážný požádal o přitlumení zvuku z telefonu.
     Marek Č. později dokonce neváhal slzným plynem napadnout i dva uniformované policisty, což je v šestnácti letech čin naprosto nepochopitelný a můžeme jen odhadovat, kdy se mu v ruce objeví třeba nůž.

Chlapec, který napadl strážníky, napadl i dalšího člověka - VIDEO

Chlapec, který napadl strážníky, napadl i dalšího člověka - VIDEO

26. 01. 2017, 12:05, aktualizace 26. 01. 2017, 12:19

Šestnáctiletý utečenec z DDÚ napadá jen tak pro zábavu, za hodinu sanitky odvezly tři lidi!

  

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.