Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

"On mě jednou zabije, já to vím!" v minulosti často opakovala včera zavražděná Jana

Brutální ubodání ženy bylo vyvrcholením jejího dlouhodobého týrání

7. prosince 2023 11:22 , aktualizace pátek 8. prosince 08:16

Alkohol Napadení Smrt Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera v podvečer jsme informovali o ubodání ženy ve Žlutické ulici v Plzni a dnes k tomuto tragickému případu můžeme přinést další informace.

     Jak jsme již včera uvedli, pachatel byl zajištěn na místě. Jde o Pavla F. narozeného v roce 1988.
     Tento člověk je našim čtenářům dobře známý z několika článků, kdy jsme o něm informovali. V minulosti spáchal více než deset trestných činů, mezi kterými nechybí ani vydírání, výtržnictví, loupež, ublížení na zdraví, podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka nebo vyhrožování úřední osobě. Za některé z těchto činů byl již stíhán, pro jiné je stále ještě vyšetřován.
     Podle okolí je agresivní Pavel F. alkoholik, který byl opilý i v době spáchání včerejšího činu.     

     Usmrcenou ženou pak byla zaměstnankyně nedalekého supermarketu Jana Š. narozená v roce 1976, kterou podle okolí Pavel F. dlouhodobě týral. "On mě jednou zabije, já to vím!" v minulosti prý často opakovala včera zavražděná Jana. Toto tvrzení jejích přátel potvrzuje i naše informace o tom, že policie zavražděné měla v minulosti nabízet dokonce i takzvanou "Krátkodobou ochranu", což je opatření poskytované policií lidem, kterým hrozí újma na zdraví. Bohužel Jana policejní ochranu vždy odmítala a bez jejího souhlasu ji nelze provádět.


     Z bytu byl často slyšet křik a velmi často zde museli zasahovat policisté. Podle sousedů však nebylo výjimečné, že napadání bylo i vzájemné, takže policisté řešili oba partnery.

     Bohužel v těchto případech není výjimečné, že týraná žena se i přes varování policistů či přátel k tyranovi opakovaně vrací a nesouhlasí s jeho trestním stíháním za předchozí útoky. Pokud policie toto povolení nemá, je pak bohužel prakticky bezmocná a nemůže takové ženě účinně pomoci.
     To se podle všeho dělo i v tomto případě a celá situace vygradovala až ve včerejší tragický konec, který je o to děsivější, že podle našich informací bylo útoku na Janu Š. přítomno i dítě. Vzhledem k jeho věku ale nehodláme k tomuto zveřejňovat žádné další podrobnosti.


O tomto tragickém případu jsme včera informovali v článku:

Pobodaná žena krátce po převozu do nemocnice zemřela

      Ve středu odpoledne po čtvrté hodině došlo v Plzni ve Žlutické ulici k pobodání ženy. Na místo okamžitě po nahlášení události vyjíždělo větší množství policejních hlídek, policisté nalezli v bytě v pátém patře velice vážně zraněnou ženu s mnohačetnými bodnými ranami a na místě zajistili podezřelého muže.

     "Ženu středního věku jsme v kritickém stavu a za probíhající resuscitace transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranné služby. Podle informací z nemocnice je zraněná v tuto chvíli na operačním sále a o její život nyní bojují lékaři.

     Vyšetřování si převzali kriminalisté a na místě v tuto chvíli pracuje výjezd kriminální policie.

     Podle mluvčího policie mělo jít o rozepři mezi partnery, ale vzhledem k tomu, že vyšetřování je na samém počátku, pochopitelně nemohl ještě uvést jakékoli další informace. Potvrdil nám pouze, že podezřelý muž byl zadržen na místě.

     Podle sousedů byl z bytu často slyšet křik a velmi často zde zasahovali policisté.

Aktualizace:

     Pobodaná žena krátce po převozu do nemocnice i přes veškerou snahu lékařů zemřela. Vyšetřování tohoto odporného činu tak přebírají krajští kriminalisté, kteří šetří ty nejzávažnější trestné činy, tedy i vraždy.


 


    


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.