Video

Muže, který se zabarikádoval na střeše, musel dolů dostat vyjednavač ze zásahové jednotky

Slušný hardcore: Zákaz řízení, útěk, zabarikádování se na střeše, odmítnutí testu na alkohol i drogy i falešné registrační značky

Autor: Karel Aleš středa 5. června 11:02 , aktualizace středa 12. června 13:00

Zadržení pachatele Zásahová jednotka


     Včera odpoledne chtěli policisté zastavit a zkontrolovat vozidlo značky Suzuki jedoucí ve směru jízdy na Postřekov. Řidič však neuposlechl pokyn k zastavení a pokračoval dále v jízdě až do Postřekova, kde dojel po louce k jednomu z domů, ponechal na místě nastartované vozidlo a utekl do domu.

     Nezajištěné vozidlo se poté samo rozjelo z kopce a následně narazilo do vrat. Policisté pochopitelně muže pronásledovali, během toho využili svého zákonného oprávnění a vstoupili do domu, kde zjistili, že je zatarasený půdní prostor a muž mezitím vylezl na střechu.

     Vzhledem k tomu, že František K. odmítal ze střechy slézt, policisté si na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, hasiče a také kolegy ze zásahové jednotky, kteří se specializují na výškové práce.
     Následovalo vyjednávání, které si třiatřicetiletý František K. ze střechy natáčel a vy se nyní na toto video můžete sami podívat.


     "Po několika desítkách minut a opakovaných výzvách slezl muž dobrovolně ze střechy dolů a byl policisty zajištěn.
     Policisté jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu i testu na jiné návykové látky, čemuž se odmítl podrobit. Dále byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které také odmítl.
     Šetřením policisté dále zjistili, že registrační značky, které byly umístěné na vozidle Suzuki, jsou přiděleny jinému vozidlu a dále, že má řidič platný zákaz řízení všech motorových vozidel,"
uvedla nám k případu mluvčí policie.

     Policisté mimo jiné provedené úkony muži i zabavili vozidlo. "Mohu potvrdit, že jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ještě téhož dne muži sdělili podezření z tohoto jednání. Jelikož muž nespolupracoval a nebylo možné zjistit identifikační údaje k automobilu, udělil státní zástupce souhlas s odnětím vozidla," dokončila mluvčí.

     Málokdo, pokud udělá podobný průšvih, se svým chováním ještě nakonec chlubí. František K. má ale zřejmě hodnoty posazené trochu jinak, než my ostatní, video své ostudy sám zveřejnil a dokonce i požádal o sdílení, jsme tedy rádi, že mu jeho přání můžeme splnit.

Video: Fb Frantisek K.

Le Fleur

Děláme moderní svatby, akce a další oslavy. Zajistíme vám květinovou výzdobu, ale také doplňky a další dekorace. Dodáváme kytky do kaváren, pokojovky do firem a rozvážíme vázané květiny a drobné dárky po Plzni a okolí. Vytvoříme pro vás také smuteční vazbu.