Další vykradený dům na Plzni severu

Zmizely digitální zrcadlovky Canon, zlaté šperky, perly, hodinky i Pad i hotovost. Nájezd zlodějů za sebou nechal statisícovou škodu.

sobota 18. ledna 17:41 , aktualizace 18:30

Partner článku – Delta Plzeň

     Včera došlo k vloupání do rodinného domu v Záluží u Plzně. Zloděj si pravděpodobně dům dopředu natipoval, počkal, až poslední člen rodiny odejde do práce a poté dům zřejmě již kolem osmé ráno vykradl.
     Pachatel či pachatelé šli přes zahradu a zde vypáčili francouzské dveře do domu. Po nájezdu zlodějů zmizely dvě digitální zrcadlovky Canon EOS 40D a Canon EOS 7D, další fotografická výbava jako objektivy, clony, ale i fotografické batohy značky PeakDesign. Dále odcizili zlaté šperky, perly, hodinky, hotovost v cizí měně, starou papírovou dvacetikorunu a stokorunu, iPad, cestovní pas, parfémy, edici třiadvaceti blu-ray disců James Bond a další věci.
     Rodina mimo majetek také málem přišla i o domácího mazlíčka, britského modrého kocoura. Zloději ho zřejmě vyplašili a z domu vypustili. Naštěstí se kocourek dnes ráno našel živý a v pořádku. Škoda na odcizených věcech je však vyšší než tři sta tisíc korun.

     Dle místních obyvatel bohužel nejde o první podobný případ v okolí, před čtrnácti dny byl podobně vykraden jiný rodinný dům, ve Zruči-Senec.

     S majiteli domu jsme mluvili a jejich jména má redakce k dispozici. Poprosili nás, ať varujeme ostatní obyvatele v okolí. Podle nich totiž nejde jen o škodu vyčíslenou v penězích, prý je daleko horší pocit, když víte, že se Vám ve vašich soukromých a osobních věcech přehraboval neznámý lump. 
     Po pachateli či pachatelích samozřejmě pátrá policie a ráda přijme jakékoli Vaše informace.

Foto: Ilustrační


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.