Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Z konfliktu v autobusu si odnesl ruku v sádře

Celostátně hledaný se nevzdal lacino a muži zlomil prst

17. října 2019 20:00 , aktualizace pátek 18. října 07:52

Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

     V úterý 15. října dopoledne došlo v Plzni Koterově kolem půl deváté dopoledne k napadení revizora dopravních podniků.   
     Cestující jel v autobusu číslo 51 bez platné jízdenky a revizorovi, který ho přistihl, neprokázal svoji totožnost. Revizor tedy muže požádal, aby s ním vystoupil a počkal na hlídku policie.
     Bohužel ihned po vystoupení z autobusu se pokusil muž z místa utéct a revizor se za ním samozřejmě rozběhl. Revizorovi se podařilo prchajícího černého pasažéra zadržet a vše vypadalo, že se muž již uklidní. Revizor tedy vytáhl služební telefon a volal policii, během hovoru se ale muž nečekaně na revizora vrhl, vytrhl mu telefonní přístroj z ruky a i s ním začal utíkat. Při pokusu muže zadržet zůstal revizorovi v ruce pouze batoh, ze kterého se muž vysmekl. Revizor tedy batoh zajistil a ze svého soukromého telefonu dokončil hovor na policii.
     Ještě před příjezdem hlídky se ale černý pasažér na místo vrátil a odcizený telefon revizorovi odevzdal. Revizor muži oznámil, že již nejde jen o černou jízdu, ale i o jeho napadení, a proto zde počkají na policii.   
      V tu chvíli se ukázalo, že muž se nevrátil pouze odevzdat mobil, ale potřeboval hlavně batoh, kde zřejmě byly pro něj cenné věci. Revizor muži sice opakovaně říkal, že mu batoh rád vydá, ale až v přítomnosti policistů. Muž začal nejprve vyhrožovat násilím a pak se na revizora znovu vrhl, začal ho mlátit a mimo jiné mu zlomil prst. V té chvíli již na místo naštěstí dorazila policejní hlídka.
      Policisté muže zajistili a při kontrole jeho totožnosti se ukázalo, proč chtěl utéct za jakoukoli cenu, šlo totiž o celostátně hledaného. Muže tedy zadrželi a převezli na nejbližší oddělení policie. 
     Vzhledem k tomu, že revizor utrpěl zlomeninu prstu, čeká muže zřejmě další trestní stíhání.

Foto: Ilustrační, z jiného případu, kdy ve Skvrňanech zaútočil opilý Slovák nožem na tři revizory, jednoho sekl nožem přímo přes obličej a způsobil mu několikacentimetrovou ránu na tváři. Pak neváhal napadnout i ženu a tu bodl do ruky. 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.