Foto

Pětici posledních nejurputnějších bezdomovců museli vyvést strážníci

Konečně začala demolice nechvalně známého squatu ve Folmavské

Autor: lr úterý 13. února 07:15 , aktualizace 07:21

Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Toyota Dolák


     Včera ráno před osmou hodinou začala demolice objektu bývalých kasáren, tedy tří budov ve Folmavské ulici v Plzni.
     Objekt byl dlouhou dobu opuštěný, což samozřejmě přilákalo bezdomovce a narkomany, kteří se do budov uchylovali a během krátké chvíle se z něj stal vyhlášený plzeňský squat.

     "Strážníci Městské policie Plzeň v tomto objektu začali registrovat osoby a jejich přestupková jednání v průběhu listopadu 2023. Od této doby zde byly střídavě evidovány až tři desítky osob bez domova a kolem i uvnitř objektu se začalo hromadit velké množství odpadu," uvedla nám mluvčí městské policie.

     Před samotným začátkem demolice strážníci objekt několikrát navštívili, aby obyvatele informovali, co bude následovat a upozornili je, aby objekt neprodleně opustili.

     "Někteří těchto výzev uposlechli, ale posledních pět osob, které se opakovaně do budov vracely, museli strážníci vykázat ještě malou chvíli před tím, než na místo přijely stavební stroje. Před samotným začátkem demolice ještě strážníci pečlivě zkontrolovali všechny tři budovy, zda v nich nějaká osoba nezůstala," doplnila mluvčí městské policie.

     Demoliční práce na místě budou pokračovat ještě zhruba 14 dní. 

Foto MP


Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.