Foto Video

"Záchodový Pepa" J.D. konečně doúřadoval

Fantoma toalet pomohli dopadnout Plzeňáci, kriminalisté vám děkují!

pátek 24. dubna 12:38 , aktualizace 12:57

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Před vánoci jsme informovali, že v Plzni řádí doslova záchodový fantom, tedy pachatel specializující se na velice neobvyklé krádeže elektrických sušáků na ruce z toalet na různých místech západočeské metropole.
     K zoufalství majitelů záchodů byl tento mladý pachatel značně přičinlivý, své práci se bohužel věnoval s láskou, elánem a  plným nasazením. Kdyby nebyl zloděj, mohl se úspěšně živit třeba jako průvodce plzeňskými záchody, navštívil jich totiž většinu. Bohužel on ale kradl, kde se dalo. Drahé vysoušeče rukou mizely z čerpacích stanic v Plzni, například Shell u CAN, MOL v Gerská, další pak na Doubravce či na Slovanech. Do čerpaček chodil mladý pachatel v noci, tvářil se jako zákazník, v dokázal odmontovat během necelých deseti minut a poté si ho odnesl ve sportovní tašce.

     Asi po čtvrtém ukradeném sušiči rukou získali policisté kamerové záznamy a fotografie podezřelého, které nám předali ke zveřejnění. Zloděje okamžitě poznalo jako Josefa D. několik lidí. Mimo jiné k jeho snadné identifikaci pomohlo i nápadné tetování ve tvaru rudé hvězdy a nápisu na jeho krku. 
     Mezitím "záchodový Pepa" stihl udělat ještě další toalety, když došly čerpačky, nelenil a plynule přešel na obchodní centra. Mimo jiné ukradl záchodové vybavení v Makru či Globusu a celkem jich bylo víc než deset.

     Pak již spadla klec a policisté Záchodového Pepu zadrželi. "Zahájili jsme trestní stíhání muže narozeného v roce 1995, zatím jsme mu prokázali krádež sušičů rukou na pěti různých místech po Plzni. Škodu znalec stanovil na dvaasedmdesát tisíc korun a případem se kriminalisté nadále zabývají," uvedla nám mluvčí policie s tím, že děkuje všem, kteří se ozvali, že podezřelého muže poznali.
     Podle našich informací má být ukradených sušičů více než deset, takže škoda zřejmě ještě naroste.


 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.