Foto

Zachránit život muži běžel 11letý ragbista Ben

Veliký dík patří trenérům Rugby Clubu Plzeň i otci malého Bena Pavlovi

22. září 2018 18:46 , aktualizace 20:41

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     Na Božkovském ostrově včera odpoledne probíhal tréning Rugby Clubu Plzeň. Počasí se začalo prudce horšit a část mladých sportovců se rozešla domů, ti kteří to nestihli, se společně s trenéry schovali před bouřkou do altánku nedaleko nové, kovové lávky pro pěší přes řeku Úslavu. 
     Pro svého nevlastního, jedenáctiletého synka Bena v té době době šel Pavel, nechtěl, aby se syn v tomto nečasu domů vracel z rugby sám. Když Pavel přecházel přes lávku, minul staršího muže s deštníkem. Jen o pár vteřin v těsné blízkosti udeřil blesk.
     Pavel vyzvedl Bena a společně se vraceli po lávce, když Ben jako první spatřil ležícího muže. Pavlovi ihned došlo, že je to ten muž, kterého před chvilkou potkal a napadlo ho, že kovový deštník uprostřed kovové lávky mohl být ideální cíl onoho blesku. 
     Ben vyrazil jako střela pro své trenéry, jak věděl, byli mezi nimi jak hasiči, tak i záchranáři. Pavel se zatím vrhl k ležícímu, zcela promodralému muži a zahájil jeho resuscitaci, částečně se mu i povedlo muže oživit. Dle Pavla muž začal reagovat a dýchat.
     Na místo rychle přiběhli trenéři a záchranáři a převzali resuscitaci ležícího muže. V té době se již na místo pod majáky řítili i plzeňští záchranáři. Muž byl bohužel v kritickém stavu a jeho stav se znovu zhoršil a muž zemřel v sanitce ještě před příjezdem do nemocnice.
     Benovi a jeho tatínkovi patří veliké díky za boj o život muže. I když muž nakonec nepřežil, oba udělali pro jeho přežití naprosté maximum. Jak jsme se dnes dozvěděli, mezi zasahujícími trenéry byl i hasič, záchranářka červeného kříže nebo také záchranář Vodní záchranné služby, a i těm patří velké díky a naše maximální úcta.

(v článku bylo původně uvedeno, že Benovi je 14 let, jde o omyl, byl na tréninku U14, tedy do 14 let, ale je zde nejmladší a je mu pouze 11 let)

Včera jsme psali:

Staršího muže v Plzni pravděpodobně usmrtil blesk

Staršího muže v Plzni pravděpodobně usmrtil blesk

21. 09. 2018, 20:42, aktualizace 22. 09. 2018, 19:30

"Prásklo to někam k té lávce a pak jsem slyšel někoho volat, že tam blesk zasáhl člověka"     

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.