Zahnal jste lupiče a vrátil ženě kabelku?

Pomozte policistům najít skromného hrdinu z Doubravky, jeho svědectví může pomoci dopadnout nebezpečného pachatele

úterý 19. ledna 11:38 , aktualizace 13:05

Partner článku – TUEBOR General Security

     Včera jsme vydali varování policistů určené ženám v Plzni a dnes připojujeme i pátrání po zatím neznámém muži, který se stal nejen svědkem, ale i hrdinou při prvním z těchto přepadení.

      Tento muž ve čtvrtek 14. ledna před pátou odpoledne na Doubravce zaslechl volání přepadené ženy na druhé straně vozovky a zahlédl utíkajícího pachatele těsně poté, co ženě odřízl kabelku z popruhu, na kterém ji měla zavěšenou přes rameno. Muž neváhal a za pachatelem se okamžitě rozběhl. Mladý pachatel, když viděl, že je pronásledován, kabelku odhodil a zmizel mezi domy. Muž kabelku zvedl, ženě ji odnesl zpět, odmítl slova díků a z místa odešel.
     Policisté, kteří opakovaná přepadení žen šetří, by s tímto statečným a pohotovým mužem potřebovali mluvit, jeho svědectví totiž může vydatně pomoci k dopadení pachatele.

Opakovaná přepadení na Doubravce

      V posledních dnech začal zatím neznámý pachatel okrádat ženy a způsob provedení útoku byl ve všech případech téměř stejný. Štíhlý mladík vysoký asi 180 centimetrů k vytipované ženě přijde zezadu a buď jí strhne kabelku z ramene nebo jí zatím neustanoveným velmi ostrým předmětem přeřízne popruh, tašku vytrhne a z místa velmi rychle uteče. Ve všech případech byl pachatel maskovaný utaženou kapucou a nasazenou rouškou.
      Policisté zatím evidují čtyři útoky, první byl ve čtvrtek, v sobotu proběhly dva a poslední se udál dnes ráno. Ke všem případům došlo na území městské části Doubravka, ale samozřejmě není vyloučeno, že se pachatel přesune i do jiné čtvrti.
     Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež na osobě a žádají případné svědky události, další napadené ženy, či kohokoli, kdo by měl k uvedenému případu jakékoli informace, aby se osobně přihlásili na obvodní oddělení Plzeň 4 nebo zavolali na linku 158.

Foto ilustrační

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost