Foto Video

Aktualizace článku: Náklaďák smetl zastávku - jeden mrtvý

Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti

12. listopadu 2021 14:27 , aktualizace 14:37

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň dnes uvedla, že podezření na zranění se u řidiče narozeného v roce 1956 nepotvrdilo a po ošetření byl z nemocnice propuštěn. Policisté doplnili, že byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a momentálně probíhají další procesní úkony.

Původní článek

     Ve čtvrtek po desáté hodině dopoledne došlo na silnici 27, tedy hlavním tahu z Plzně do Klatov, na odbočce na Chlumčany, k velmi vážné dopravní nehodě. Nákladní vozidlo jedoucí směrem na Plzeň náhle vyjelo z jízdní dráhy, najelo do autobusové zastávky, během toho smetlo jednoho člověka a zastávku zcela zdemolovalo.


     Na místo vyjely všechny záchranné složky, muž zůstal zaklíněný pod nákladním autem, takže došlo k jeho vyproštění a zahájení resuscitace. Bohužel i přes obrovskou snahu všech na místě se nepodařilo u muže obnovit životní funkce a musela být konstatována jeho smrt.

     Místo je nyní uzavřené, míří sem kriminalisté i koroner. Dle prvotních informací je mrtvým muž, který čekal na zastávce a měli ho zde měli vyzvednout jeho kolegové. Proč k nehodě došlo momentálně zjišťují policisté.

Aktualizace čtvrtek 13,20:
     Policie vyloučila spekulace, že by vjetí do zastávky bylo úmyslné, ty se totiž objevily na internetu ihned po zveřejnění informací o nehodě. Příčinou nehody podle policie je nevěnování se řízení, test na přítomnost alkoholu měl řidič negativní.
     Podle našich informací byl mrtvý muž stavební dělník od stejné firmy, které patří nákladní vozidlo. Tato firma nedaleko místa nehody provádí pracovní činnost.

     Tisková mluvčí policie uvedla, že zemřelým byl muž narozený v roce 1963 a nákladní vůz řídil muž narozený v roce 1956. Záchranáři později doplnili, že řidiče nákladního vozu z místa nehody transportovali se středně těžkým zraněním na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. 


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!