Aktuálně Foto Video

Žena postřelená albánským drogovým bossem zemřela

O ženin život lékaři bojovali téměř dva týdny, bohužel neúspěšně

30. října 2018 13:52 , aktualizace 13:58

Smrt Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pátek 19. října jsme informovali o tragické události, kdy se Albánec Albert Aliu v noci ze čtvrtka na pátek po desáté hodině večer pokusil v Rokycanech v Kotelské ulici střelou do hlavy zavraždit svoji manželku Květu přímo před jejím malým synem.
     Střela zasáhla ženu ve věku 37 let do čelisti a pokračovala dál do hlavy. Zraněná žena skončila ve velice vážném stavu v nemocnici, kde o její život bojovali lékaři. 
     Aliu poté v noci zadrželi policisté v Plzni a soud ho ještě v neděli poslal do vazby.

     Zranění ženy bylo opravdu velmi vážné a bohužel mu matka tří dětí v průběhu včerejšího dne podlehla.
     "V současné chvíli bude nařízena soudní pitva a v nejbližší době dojde k překvalifikaci na dokonaný zvlášť závažný trestný čin vraždy," uvedla nám tisková mluvčí policie k tomuto tragickému případu.

Původní článek z 19. října:


    V noci na dnešek došlo v Rokycanech v Kotelské ulici ve vjezdu do závodu Eugen Wexler k pokusu o vraždu. Dle prvotních informací měl po desáté hodině večer cizinec začít střílet na ulici a měl zasáhnout jednu ženu. Žena ve věku 37 let utrpěla střelné poranění v oblasti hlavy a záchranáři jí transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň na Emergency ve vážném stavu. Po tomto útoku pachatel odjet směrem na Plzeň.
     V krátké době byla zjištěna totožnost střelce, mělo by jít o Albánce Alberta Aliu, měl ujet vozidlem Mercedes a naposledy byl spatřen u Božkova. Zasaženou ženou byla jeho manželka. 
    Policisté ve velice krátké době spustili rozsáhlé bezpečnostní opatření, nasazena byla zásahová jednotka, na mnoha silnicích stály zátarasy u kterých byli policisté v přilbách a se samopaly a vše monitoroval policejní vrtulník.
    Policisté předvedli kus dobré práce a podezřelého se podařilo během krátké doby dopadnout v Plzni v Sokolovské ulici.  Velmi nebezpečného 43letého cizince zadrželi policisté z obvodního oddělení Bory ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

     Teprve po vydání článku jsme se dozvěděli nové informace a proto doplňujeme: O jednoznačném úmyslu vraždit svědčí i to, že Aliu v okamžiku svého zadržení v Sokolovské ulici ještě netušil, že jeho oběť přežila a o tom, čeho všeho je schopen, zase svědčí to, že na matku střílel přímo před jejím asi pětiletým chlapečkem, toho naštěstí ale střely nezasáhly. Albánci tedy bylo zcela jedno, že nejen, že si dítě ponese trauma z pohledu na zastřelení maminky celý život, ale také, že by zůstalo samo, bez obou rodičů.
    Dle našich informací motivem k pokusu vraždy měla být žárlivost.

    Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Zbraň byla nelegálně držená a policisté ji během pátrání nalezli a zajistili, dle našich informací se má jednat o pozůstatek po druhé světové válce, německou pistoli P08 Parabellum.


O tom, kdo je Albert Aliu, jsme informovali v článku:

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

21. 10. 2018, 13:21, aktualizace 23. 10. 2018, 08:29

Bývalého informátora policie, který donášel i na Hells Angels a nynějšího vraha Aliu, právě vezou do vazby


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.