Foto

Žena těžkým zraněním podlehla, dítě žije

Včera došlo v Plzni na Doubravce k obrovské tragédii, aktualizujeme informace

20. února 2020 08:48 , aktualizace 08:48

Sebevraždy Smrt

     Včera ráno jsme informovali o tragické události, ke které došlo v Plzni na Doubravce v Těšínské ulici. Z okna v pátém patře panelového domu nejprve vypadla asi desetiletá holčička. Její matka si poté stoupla do otevřeného okna a vyskočila také. 

     Žena narozená v roce 1981 včera po poledni přes veškerou snahu lékařů svůj boj o život v nemocnici prohrála. Na výslovnou žádost policie jsme včera s ohledem na rodinu tuto informaci nezveřejnili. Podle posledních zpráv je zdravotní stav holčičky stále vážný, ale vše naznačuje, že by pád z pátého patra měla přežít.

     Policie zatím stále neuvedla, k čemu v bytě došlo. Svědci údajně viděli, jak dítě viselo z okna, matka ho měla držet za ruce a podle svědků se nesnažila vytáhnout ho zpět, tuto informaci policie odmítla komentovat.
     Zatím je tedy jisté pouze to, že po pádu holčičky z okna si inspektor provozu záchranné služby všiml, že se v okně pohybuje ještě jedna osoba. Inspektor - záchranář tedy vnikl do domu, z chodby se dostal na balkon a snažil ženu přesvědčit, aby neskákala. Žena ale vůbec nereagovala, nekomunikovala, jen se dívala před sebe a asi po deseti minutách se vrhla z okna.

     "Mám za sebou zřejmě nejpříšernější životní zážitek, jel jsem k případu pádu malé holčičky z okna. Sanitka právě dítě odvážela a o chvilku později, přímo přede mnou, její matka vylezla na parapet okna, vrhla se ze pátého patra a s děsivou ranou dopadla na trávník před domem. Na pomoc jí okamžitě přispěchali policisté, záchranáři i hasiči. Doufám, že už nikdy nic tak strašného neuvidím," popsal včera situaci náš kolega, který byl na místě.

Původní článek


     Dnes ráno kolem osmé hodiny ráno v Plzni na Doubravce v Těšínské ulici došlo k příšerné tragédii. 
     Z okna v pátém patře panelového domu nejprve vypadlo či někdo vyhodil asi desetileté dítě. Jeho matka si poté stoupla do otevřeného okna a vyhrožovala skokem. O život malého dítěte mezitím dole na trávníku bojovali záchranáři, kteří poté transportovali holčičku v kritickém stavu do nemocnice.  
     "Viděla jsem, jak dnes vyskočila mladá žena z okna asi z pátého či šestého patra. Žena se ve vzduchu přetočila a dopadla na záda na trávník přímo před dům. Lidé tady říkali, že chvilku předtím měla vyhodit i svoje malé dítě," uvedla nám na místě přímá svědkyně.
     Celou tragickou situaci jsme viděli i my, žena stála v okně a vyhrožovala skokem, zatímco vedle z balkonu se jí snažil přesvědčit záchranář, aby z okna slezla. Na místo mezitím přijížděli další hasiči i policisté. Vše nasvědčovalo tomu, že na místě proběhne dlouhé vyjednávání, jak jsme již často viděli. Náhle se ale ozval výkřik a žena z okna vyskočila, v letu se ještě přetočila a hlasitou ranou dopadla na trávník. K tělu mladé ženy se okamžitě seběhli všichni, policisté, záchranáři i hasiči a začali bojovat o její život.
     Podle posledních zpráv zatím žena i dítě žijí, ale jejich stav je kritický. Policie nám zatím neuvedla, zda dítě někdo z okna vyhodil, či vypadlo náhodou. 
     "Do Těšínské ulice jsme vyjížděli jsme k pádu dvou osob, kdy šlo o osoby ročník 1981 a 2009. V tuto chvíli šetříme okolnosti případu, abychom mohli určit, jestli šlo o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla k tragédii tisková mluvčí policie.
     "Dítě bylo s těžkým zraněním transportováno do Fakultní nemocnice na Emergency. Žena také s těžkým zraněním hlavy ve vážném stavu transportována tamtéž," doplnila mluvčí záchranářů.