Aktuálně Foto Video

Ve spáleništi bylo nalezeno torzo lidského těla

Ze zapálení ubytovny je obviněný 71letý muž

12. září 2018 11:32 , aktualizace 13:22


     Dnes dopoledne se na místě včerejšího požáru plzeňské ubytovny sjeli policisté i hasiči a zahájili prohledávání zbytků budovy. Než ale hasiči mohli dovnitř, musel budovu zkontrolovat statik. Nad místy kam statik zakázal přístup byl nasazen dron. Pátralo se po těle ženy, kterou od počátku požáru postrádal její přítel a bál se, že mohla v ubytovně zůstat.
     Stále ale byla možnost, že žena pouze utekla a nachází se někde u známých či přátel. Policisté vše prověřovali, ale bohužel tuto šanci snižuje dnešní hrůzný nález torza těla v troskách shořelé budovy. Zda jde o tuto ženu či jinou osobu, zatím není z nálezu možné zjistit, proto nelze uvést bližší podrobnosti.

     Policisté také již včera zadrželi muže podezřelého z neúmyslného zapálení ubytovny, byl převezen do policejní cely a čeká ho obvinění z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. "Případem se začali zabývat krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení. Zadržený muž ve věku 71 let je nyní v policejní cele a ve věci probíhají další úkony trestního řízení. Na místě činu bylo dnes nalezeno torzo lidského těla, jehož totožnost ověřujeme," uvedli policisté.

     Někteří ubytovaní nám na místě tvrdili, že ubytovna byla nedostatečně zajištěna pro případ požáru. Podle nich chyběly protipožární čidla i hasicí přístroje.
     Nejednalo se o ubytovnu, kde by byli pouze zahraniční dělníci, dle policie bylo nejvíc ubytovaných Čechů. Byl zde ale i vysoký počet našich občanů, trvale neschopných práce, nemocných, invalidů nebo důchodců, kterým pobyt zde hradila sociálka.

     Při tomto požáru desítky lidí zachránily pouze holé životy. Mnoha ubytovaným zůstalo jen to, co měli na sobě. Okamžitě byla vyhlášena sbírka, kterou organizuje Diecézní charita Plzeň. Za charitu se vyjádřil Miroslav Anton: „Nejvíc je zapotřebí pánské oblečení a boty. Právě pánská obuv velikostí 41 až 45 chybí."  

Vše o tomto požáru zde:
Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

11. 09. 2018, 08:50, aktualizace 12. 09. 2018, 12:19

Požár ubytovny na Borech - byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu