Foto

Zloděj si lup schoval, našla ho však ostraha

Desítky lahví alkoholu čekaly na odnesení ve zrušené prodejně

5. listopadu 2020 11:59 , aktualizace 13:05

Alkohol Krádež

Partner článku – TUEBOR General Security

     K vloupání do prodejny Billa na Plaské ulici v Plzni došlo v noci na včerejšek, když zatím neznámý pachatel překonal dveře do zázemí prodejny, odkud odcizil hned několik beden i lahví alkoholu.
     Několik desítek lahví byla ale zátěž, se kterou nebyl zloděj schopen jen tak odejít a tak musel část lupu někde uschovat. Čtyřiačtyřicet lahví proto schoval v bývalé prodejně koberců Breno o patro výš, která je kvůli plánované rekonstrukci nákupního centra vyklizená. Do tohoto prostoru, kde nedávno museli kvůli požáru způsobenému bezdomovci zasahovat i hasiči, se zloděj dostal po vypáčení dveří a lup si zde odložil, než se pro něj bude moci vrátit.
     Uschovaný lup ale objevil člen ostrahy nákupního centra, který ihned na místo přivolal policisty.  
     "Policisté na místě činu vše řádně zadokumentovali, zajistili stopy a pořídili fotodokumentaci. Kolik lahví s alkoholem si pachatel přesně odnesl, je zatím v šetření a po pachateli intenzivně pátrají," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež.

Požár v této provozovně:

Hořelo v obchodním centru na Plaské

Hořelo v obchodním centru na Plaské

08. 09. 2020, 12:56, aktualizace 08. 09. 2020, 14:05

U požáru pelechu bezdomovců v zavřené prodejně museli hasiči zasahovat v maskách

Foto ilustrační, obdobný případ vyloupené prodejny

 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost