Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Policie zadržela tři muže, kteří v posledních měsících způsobili škody za statisíce korun

Zloději kradli cigarety, alkohol, mobilní telefony, ale i barvu, zubní pasty nebo třeba toaletní papír

11. prosince 2023 12:48 , aktualizace 12:57

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Express servis


     Policistům se podařilo dopadnout hned tři zloděje, kteří poslední dva měsíce doslova terorizovala nákupní centra v Plzni a mají na svědomí i vloupání do sportovních hal a skladů.

     "Podle dosud zjištěných skutečností se první dva muži během dvou měsíců vloupali do několika objektů na různých místech Plzně. Jednalo se o nákupní centra, sklady nebo sportovní haly. Muži odcizili celkem 523 krabiček cigaret, 40 lahví alkoholu, přes 30 kyblíků s malířskou barvou a necelých 100 kusů čokoládových tyčinek. Kradli také stavební nářadí nebo malířské potřeby. Poškozeným společnostem způsobili škodu přes 160 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie řádění dvou ze zlodějů.

     "Čtyřiadvacetiletý muž se zaměřil především na mobilní telefony, zubní pasty a toaletní papír. Z nákupních center a prodejen s elektronikou si během jednoho měsíce odnesl 5 mobilních telefonů v celkové hodnotě 125 tisíc korun, několik balení toaletního papíru a necelých 100 kusů zubních past. Celková škoda v tomto případě přesáhla částku 145 tisíc korun," sdělila nám mluvčí policie k poslednímu zloději.

     Díky pečlivé operativní činnosti se podařilo první dva obviněné muže vypátrat a usvědčit kriminalistům, třetí muž byl zajištěn pracovníkem ostrahy jednoho z napadených objektů a policistům předán. 

     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání všech tří osob, dva muže ve věku 44 a 46 let obvinila policejní komisařka ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci spáchaných formou spolupachatelství, třetího, čtyřiadvacetiletého muže, obvinil policejní komisař ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny všem třem hrozí trest až pět let odnětí svobody.

Foto ilustrační

Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.