Foto Video

Zpoza mříží rovnou do služeb policie

Se psem Bondem se osud nemazlil, ale dnes štěstím září a předvedl se i s policejním odstřelovačem

3. září 2018 20:13 , aktualizace 20:31

Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zvířata

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     Život německého ovčáka Bonda nebyl jednoduchý, nevíme komu patřil, ale majitel se k němu zřejmě nechoval příliš dobře. Nejen, že mu pes v dubnu roku 2016 utekl, byl nalezen nedaleko Kalikovského mlýna a putoval do plzeňského útulku, kde se ho majitel ani nesnažil najít, ale hlavně byl značně nevychovaný, neznal poslušnost, nevěřil lidem a ze strachu byl agresivní na kohokoli. 

     Blonďáka, jak mu v útulku pro jeho světlou barvu začali říkat, musela převzít výcvikářka útulku a začala s ním aktivně pracovat na jeho resocializaci. Zprvu práce nebyla vůbec jednoduchá a chyby v jeho výchově byly značné. Blonďák je ale velice chytrý a učenlivý pes, a brzy začal s výcvikářkou spolupracovat. 

     Psa si zanedlouho všimli psovodi Policie ČR, Blonďáka začali navštěvovat a brzy si ho i vzali k testům, zda by se hodil do služeb policie. Testy vyšly a Blonďák nastoupil do učení k policii.
     Jeho nový psovod Lukáš ho přejmenoval na Bonda a začal s ním pečlivě cvičit. Bonda policejní výcvik nesmírně bavil, pracoval rád, ukázaly se jeho vlohy k hlídkové činnosti, svého psovoda miluje, je neustále připraven ho bránit a jít do konfliktu s možným pachatelem. Bond již také získal policejní atest, takže je nasazován do běžné služby a dnes se poprvé ukázal i veřejnosti na ukázkách, kde nechyběla ani zásahová jednotka, policejní odstřelovač a Bondovi noví psí parťáci, pes vycvičený k vyhledávání výbušnin a pes vycvičený k vyhledávání drog. 

     Psovodu Lukáši i německému ovčáku Bondovi přejeme mnoho úspěchů a co nejvíce zadržených pachatelů.  


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.