16 obviněných a škoda víc než 5 milionů

Otec lékař a syn pojišťovák zorganizovali výnosný podnik

29. ledna 2021 15:37 , aktualizace 16:22

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Kriminalisté rozpletli případ, na kterém intenzivně pracovali již od konce roku 2016, kdy se jim do rukou dostala informace o rozsáhlých podvodech při uzavírání úrazových a životních pojištění. Při prvotním prověřování případu se ukázalo, že informace se zakládají na pravdě a tak kriminalisté v dubnu 2017 zahájili úkony trestního řízení a v posledních dnech padla obvinění šestnácti lidem.

     K čemu přesně došlo, nám podrobně podrobně popsala mluvčí policie: "Prověřováním bylo zjištěno, že k protiprávnímu jednání docházelo na Domažlicku při uzavírání úrazových a životních pojištění. Kriminalisté zjistili, že při uzavírání smluv byly ze strany pojištěnců uváděny nepravdivé informace o jejich zdravotním stavu a již v minulosti uzavřených pojistných smlouvách. Vše tak činili s úmyslem, aby následně neoprávněně získali pojistné plnění."

     Organizátorem byl dvaatřicetiletý zástupce pojišťoven, který byl zároveň synem devětašedesátiletého rehabilitačního lékaře, který padělal a vystavoval nepravdivé lékařské zprávy. "Dvaatřicetiletý muž, který působil jako zprostředkovatel pojišťoven a sjednával uzavření pojistných smluv, čelí obvinění ze spáchání zločinu pojistný podvod, za který mu v případě prokázání viny v pravomocném rozhodnutí hrozí až osm let za mřížemi.
     Stejný trest hrozí i dalším dvěma obviněným. Ostatním třinácti osobám v případě uznání viny hrozí v pravomocném rozhodnutí až pětiletý trest odnětí svobody. Při sjednávání pojistných smluv se s klienty, respektive dnes již spoluobviněnými, domluvil na uvedení nepravdivých údajů. Po uzavření pojistných smluv klienti následně uplatnili pojistné na různé úrazy, jenž byly podloženy nepravdivými lékařskými zprávami. Tyto jim vystavoval devětašedesátiletý lékař, který byl mimo pojistný podvod obviněn i z trestného činu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu,"
pokračovala mluvčí policie s tím, že nejmladší obviněnou osobou je šestadvacetiletý muž a nejstarším obviněným je výš uvedený lékař.

     Celková škoda, kterou otec se synem za pomoci dalších osob způsobili, dosáhla částky přesahující pět milionu korun. Vrchní komisař z Odboru hospodářské kriminality zahájil trestní stíhání šestnácti osob pro trestné činy pojistný podvod, padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Mezi obviněnými jsou tři ženy a třináct mužů.

Foto ilustrační.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.