Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

3. vánoční příběh: „Vánoce pro pejsky“

Celý rok píšeme o tom, že strážníci vozí odchycené psy do útulku. Nyní ale chceme představit nejen útulek, ale i ty, co mu vydatně pomáhají již několik let.

15. prosince 2014 00:55 , aktualizace 00:55

Útulek je v Plzni dvacet dva let. Začali ho provozovat nadšenci z Ligy na ochranu zvířat z vlastních prostředků, na pronajatém kynologickém cvičišti na Valše a několik let pracovali jen z dobrovolných darů. Jak se měnila legislativa, tak se měnila i odpovědnost města. Poslední legislativní úprava ukládala každé obci, aby se postarala o nalezená zvířata. Později se útulek díky městu Plzeň přestěhoval do nových prostor na Borských polích. Zde vznikl moderní areál, který psům zajišťuje vše potřebné a zároveň dává zájemcům o adopci psa možnost výběru, procházek a seznámení se zvířetem.

Útulek tedy již 22 let provozuje Liga na ochranu zvířat a provoz útulku je hrazen městem Plzeň. Tyto finance ale slouží jen na provoz útulku, tedy zejména základní potřeby psů, mzdy zaměstnanců, energie aj. Ze sponzorských darů se hradí mimořádné výdaje, například, když je přivezen pes se zlámanýma nohama a potřebuje akutní operaci. To jsou chvíle, kdy vyvstává dotaz: "Máme peníze na složitou operaci nebo se pes musí uspat?" Peníze jsou třeba i když lidé přivezou poraněného psa z místa mimo Plzeň. Útulek a místní veterinářka mu může pomoci hned a nemusí se na nic ptát a zjišťovat, jestli to někdo zaplatí. Nedávno přivezli celý vrh novorozených štěňat, která strážníci vyndali z popelnice ve Zbůchu. Každý rok je takových případů několik a právě na takovou „nadstandardní péči“ slouží finanční dary.

Již více než před deseti lety, se u milovníků psů a velkých přátel útulku, v ACW Saloonu v Plzni, zrodil nápad pejskům pomoci a uspořádat koncert Vánoce pro pejsky, při němž kapela bude hrát zcela zadarmo a z výtěžku se uhradí výroba útulkových stránek. Vyšlo to! O rok později to byly koncerty dva a pak se z toho stala tradice. Loni se v ACW Saloonu vystřídalo dokonce třináct předních plzeňských country nebo folkových kapel, které se zřekly honoráře právě pro opuštěné psy.

Nyní pár čísel nebo zajímavých informací

  • Letošní „host na podiu“ bude bývalý policejní šéf kynologů a snad největší kapacita na služební psy vůbec, major Stanislav Beníšek.

Pokud tedy i vy máte rádi dobrou country muziku a rádi pomůžete pejskům, zavítejte do ACW Saloonu, Kollárova 18!

15. pondelí Old band

16. úterý Čáry máry a Alternativa

17. středa Flaxa

18. čtvrtek Lignit

19. pátek Mickey band

20. sobota Šílenej Karel

21. neděle Repetenti a Standa Červenka

22. pondělí Big boy band

23. úterý PHf a Straw Hat

24. středa MHS

25. čtvrtek Semtex


1. vánoční příběh: Sbírka pro sociálně slabé

2. vánoční příběh: David dýchá dobře, můžeš jet!

3. vánoční příběh: Vánoce pro pejsky

4. vánoční příběh: Strážník adoptoval psa, kterého jeho kolegové zachránili

5. vánoční příběh: Ježíšek nadělil hasičům v Tlučné o trochu dřív