Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

5. vánoční příběh: Ježíšek nadělil hasičům v Tlučné o trochu dřív

Nová cisterna nahradila 33 let starou Avii

16. prosince 2014 21:40 , aktualizace 21:40

Hasiči

Tuto sobotu, s úderem 13. hodiny, upozornila slavnostní fanfára všechny přítomné hosty, že nadchází ten dlouho očekávaný okamžik - zahájení slavnostního ceremoniálu u příležitosti předání nové hasičské techniky tlučenským hasičům.

Je tomu již úctyhodných 33 let, kdy do hasičské zbrojnice v Tlučné dorazilo zcela nové, hasičské vozidlo DA 12 – A 30 K. Zub času a řada obtížných zásahů včetně povodní, se nezvratně podepsala na této technice a tlučenští hasiči, společně s vedením obce, byli nuceni tuto situaci řešit. Byla to dlouhá a trnitá cesta, na jejímž konci se zrodilo zcela nové zásahové vozidlo CAS 20 – M2R, na podvozku značky MAN TGM 13.290 4×4 BL.

Jednotka SDH Tlučná je v plošném pokrytí jednotkami PO v Plzeňském kraji zařazena do kategorie JPO III / 1 a každoročně zasahuje u zhruba 20 mimořádných událostí nejrůznějšího druhu. Sbor dobrovolných hasičů v této obci byl založen již v roce 1905 a v příštím roce oslaví 110 výročí svého založení.

Celou akci doprovázela a svým vystoupením zpestřila i instrumentální hudební skupina Josef ŠVEJK a C. a k. ŠRAML. Vzhledem k datu založení tlučenského sboru Švejk prohlásil „To dá rozum vašnostové, že nebejt císaře pána, tak tu hasiči nebyli “.


Za fotografie děkujeme hasičům


1. vánoční příběh: Sbírka pro sociálně slabé

2. vánoční příběh: David dýchá dobře, můžeš jet!

3. vánoční příběh: Vánoce pro pejsky

4. vánoční příběh: Strážník adoptoval psa, kterého jeho kolegové zachránili

5. vánoční příběh: Ježíšek nadělil hasičům v Tlučné o trochu dřív