Foto Video

98 zachráněných

Co se dnes děje se psy z množíren v Plzni a Sedleci?

14. července 2018 17:13 , aktualizace středa 18. července 14:37

Zvířata

Partner článku – Mraknet


     Velká část nejen plzeňáků sleduje případ psí množírny. Do plzeňského útulku bylo nakonec převezeno celkem 98 psů včetně štěňat. Mnoho fenek je březích či čerstvě po porodu a jedna z fenek dokonce rodila během předvčerejšího zákroku.

     Pokud si uvědomíte, že před tím byla v útulku necelá padesátka psů, tak vám dojde, že během pouhých 36 hodin se jejich počet ztrojnásobil!

      Samozřejmě jsme se zajímali, co to pro plzeňský útulek znamená a jak to vše nyní ošetřovatelé zvládají. Včera i dnes jsme se byli v útulku podívat a předat ošetřovatelům i vedení jak vaše vzkazy, tak první dárky od čtenářů. Nejsme samozřejmě jediní, kdo se o zachráněné psy zajímá, ve čtvrtek i v pátek zde byl mimo jiné návštěvy i plzeňský primátor Martin Zrzavecký, který nešetřil slovy chvály k zaměstnancům pracujícím poslední dny prakticky bez volna.
     V útulku naštěstí pracují profesionálové z městské policie a další zkušení ošetřovatelé. Šéf útulku Petr Kokoška se okamžitě vrátil z probíhající dovolené a z dovolených stáhl také své další kolegy. V útulku se nyní jede ve zvýšeném provozu, všichni odebraní psi jsou přebírání, pojmenováváni, jsou jim zakládány karty a probíhají s nimi další nezbytné úkony. Každého pejska pečlivě zkontroluje veterinářka, provádí se odběry krve a moči, a většině naordinuje další léčbu a očkování. Mezi psi byli bohužel nalezeni i slepí nebo jednoocí.
     Psi již mají také předepsanou dietu a nejčastěji je jim vyvařována rýže s kuřecím masem.
     Nesmíme zapomínat, že velká část z přivezených psů se narodila v kleci v bytě na Vinicích a dosud nic jiného než klec nezažila. V útulku tedy nechybí neuvěřitelně dojemné scény, kdy někteří pejsci poprvé zažívají lidskou něhu, slast pohlazení a asi nejsilněji působil pohled na mladé psíky, kteří byli poprvé venku, viděli trávník nebo se mohli poprvé v životě proběhnout.
     Dnes jsme opět byli na útulku několik hodin a můžeme potvrdit, že vše je již zvládnuto na výbornou.

Mnoho lidí se nás ptá čím by mohli prospět, či zda mohou psíky navštívit nebo je již i adoptovat.

Zde jsou odpovědi:

  • V útulku mají psi vše co potřebují, ale pokud chcete přivézt dárek, uvítají dětské piškoty nebo rýži.
  • Zabavené pejsky vidět nemůžete, jsou v karanténě a zde budou minimálně 14 dní. U nemocných se pak pravděpodobně karanténa bude prodlužovat.
  • Po ukončení karantény budou psi přemístěni do veřejnosti přístupné části útulku, kde je budete moci vidět.
  • Psi budou muset být naučeni na tak běžné věci jako obojek, vodítko či prostý dotek lidské ruky. Někteří se chtějí mazlit, ale značná část je extrémně bázlivá či agresivní.
  • Psi jsou v neposlední řadě také ještě součástí trestního řízení a musí být dokončen právní proces odebrání bývalé majitelce.
  • Adopce bude možná až po karanténě, případném vyléčení, u některých i po nutné resocializaci a samozřejmě po rozhodnutí soudu.

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.