Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

A zase ta navigace aneb Cestou necestou...

Polský řidič kamionu věřil navigaci a blátivou cestu na Slovanech považoval za silnici

9. ledna 2023 15:46 , aktualizace 17:19

Cizinci Doprava

     K dalšímu řidiči kamionu, který se příliš spoléhal na navigaci, dnes před jedenáctou hodinou dopoledne musel vyjíždět vyprošťovací speciál firmy Car Expres.
     Polský řidič kamionu Renault totiž v Plzni nedaleko Olympie vyjel ze silnice na nezpevněnou, blátivou cestu a poté chtěl dojet ke středisku DHL v ulici U Přivaděče. Po přejetí mostku, který váhu kamionu kupodivu vydržel, ale celá souprava sklouzla po blátě, opřela se bokem o strom a zůstala beznadějně uvízlá. 
     Specialisté z firmy Car Expres museli soupravu vytáhnout pomocí navijáku svého těžkého vyprošťovacího speciálu a polský řidič, kterého dle jeho slov do místa zavedla navigace, mohl pokračovat v cestě.


    O podobných případech, kdy v jednom řidič kamionu kvůli slepé důvěře v navigaci vjel dokonce na most pro pěší, jsme informovali nedávno:

Další řidič kamionu slepě věřil navigaci

     Ve čtvrtek 8. prosince večer došlo v Olešné, což je část obce Nezvěstice, k dopravní nehodě, při níž ukrajinský řidič kamionu Mercedes s českými registračními značkami příliš spoléhal na navigaci a zajel do uličky mezi zahrady rodinných domů, kde beznadějně uvízl.
     Ve snaze vůz vyprostit se řidiči podařilo poškodit plot jedné ze zahrad a nepodařilo se mu vyjet ani po odpojení přívěsu. 


     Na místo proto museli vyjet specialisté z firmy Auto Kadet  s.r.o. s vozidlem speciálně konstruovaným na vyprošťování a odtah kamionů. Těm se po chvíli podařilo uvízlý přívěs i nákladní vůz z úzké uličky vyprostit, aby mohl pokračovat v cestě.

     K uvízlému kamionu vyjeli i policisté, kteří u řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a celou věc s ním vyřešili na místě.


"Pokračujte rovně," pravila navigace

     V úterý 27. září kolem poledne došlo nedaleko Kočova na Tachovsku ke kuriózní havárii kamionu, jehož starší řidič slepě věřil své navigaci. Ta ho ovšem zavedla lesní cestu, kudy dál jet nešlo, a když se řidič pokoušel soupravu otočit, tahač podle jeho slov sklouzl na bahně a zůstal viset na dřevěném můstku přes řeku Mži.

Video však řidičovu verzi o "sklouznutí" jednoznačně vylučuje


     Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči a samozřejmě i policisté. Mluvčí hasičů nám uvedl, že kamion jel z Pavlovic po obyčejné cestě, protože silnice tudy nevede. Mostek přes Mži, na kterém zůstal kamion viset, samozřejmě není dimenzován na přejezd těžké techniky a jde spíš o pěší lávku. Nájezdem kamionu tak došlo k jejímu poškození. 
     Hasiči z kamionu vyčerpali pohonné látky, konkrétně 460 litrů nafty, aby nedošlo k jejímu úniku během vyprošťování a ve vodě preventivně postavili i norné stěny.

     Policisté událost vyřešili s řidičem na místě v příkazním řízení pokutou ve výši dvou tisíc korun. Kamion na místě zůstal přes noc a jeho vyproštění je plánováno na dnešek.

Foto: HZS, Ladislav Kopáček


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.