V rýži se skrýval Afghánec

Řidiče kamionu čekalo v návěsu překvapení

čtvrtek 16. září 16:03 , aktualizace 16:06

Cizinci Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

    Dnes před desátou hodinou dopoledne přijel do Sušice s kamionem DAF řidič, který zde měl vykládat. Když ale v areálu cílové firmy otevřel nákladový prostor, čekalo ho pořádné překvapení. "Osmatřicetiletý řidič kamionu uvnitř návěsu mezi vaky s krmnou rýží nalezl skrývajícího se muže a případ oznámil na policii," popsala tisková mluvčí policie. Policisté vyjeli na místo a zajistili cizince, který do nákladového prostoru vozidla dostal z přesně nezjištěného místa na území Řecka, Makedonie, Srbska, Maďarska nebo Rakouska, po jejichž teritoriu řidič s kamionem projížděl až do České republiky. Migrant policistům neprokázal svoji totožnost, nepředložil žádný doklad a pouze ústně uvedl jméno a příjmení. Podle našich informací by měl muž pocházet z Afghánistánu.
     Případ převzali policisté z oddělení obecné kriminality, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž byl umístěn do policejní cely, v případě bude vedeno správní řízení o vyhoštění z území Evropské unie a policisté v současné době realizují další úkony.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.