Agresivního opilce zklidnila až pouta

Větší množství opilých o víkendu řešili strážníci

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Hlídka městské policie a záchranáři zasahovali v pátek odpoledne v Sokolovské ulici v Plzni, kde se před vchodem do domu na zemi povaloval notně opilý muž. záchranáři museli sedmačtyřicetileté muži ošetřit krvácející odřeninu na ruce, kterou si při pádu na náledí způsobil.
     Po základním vyšetření rozhodli, že je muž je zcela v pořádku a je schopný se podrobit pobytu v protialkoholní záchytné stanici.

     Do stejného zařízení odvezli strážníci jednatřicetiletého Plzeňana, který v centru města v noci z pátku na sobotu v opilosti na zastávce MHD v sadech Pětatřicátníků hrubě slovně urážet dvě ženy. Hlídka strážníků se za ním hned vydala a brzy ho dostihla.
     Muž se strážníkům odmítl legitimovat a navíc strážníci museli čelit jeho dalším verbálním útokům. Protože neakceptoval výzvu, aby zanechal svého protiprávního jednání a jeho agresivita stoupala, byli strážníci nuceni proti němu užít donucovacích prostředků. Jeho chování zklidnila až nasazená pouta.
     Při testu na přítomnost hladiny alkoholu v dechu ukázal přístroj hodnotu 1,94 promile. Po vystřízlivění muže čekalo projednání jím spáchaného přestupkového jednání.

     V sobotu v podvečer hlídka jela řešit záležitost skupiny podnapilých bezdomovců na Centrální autobusové nádraží v Husově ulici. Z místa strážníci převezli k vystřízlivění dvaačtyřicetiletého muže z Tachovska, který po jejich příjezdu vůbec nekontroloval své chování, byl agresivní a sprostě nadával okolostojícím. Podrobit se dechové zkoušce odmítl. 

     Dvakrát za víkend putovala ze stejného místa na záchytku čtyřicetiletá cizinka. Řešit jí museli strážníci nejprve v sobotu v noci, když přišla do bydliště svého bývalého přítele ve Strážnické ulici a notně opilá si ustlala v přízemí domu. Její stav byl takový, že bez pomoci hlídky se nebyla schopna udržet na nohou.
     O den později se tatáž žena značně opilá znovu povalovala před stejným domem. Když jí dali strážníci dýchnout, zjistili, že jí v dechu koluje 3,31 promile alkoholu. Noc stejně jako předtím strávila střízlivěním v protialkoholní záchytné stanici.

Foto ilustrační


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.