Akce cizinecké policie byla úspěšná

Další cizinci s falešnými doklady odhaleni, nyní v Horšovském Týně

13. září 2018 12:00 , aktualizace 12:27

Cizinci

Partner článku – Prestol Holding

     V úterý 11. září v odpoledních hodinách provedli policisté Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje za součinnosti Mobilní jednotky cizinecké policie další pobytovou kontrolu, při které se tentokrát zaměřili na zaměstnávání cizinců ve výrobních halách firmy v Horšovském Týně.
     Policisté zkontrolovali celkem 15 cizinců. Dvanáct z nich, podle našich informací Ukrajinců a možná i Moldavanů policisté důvodně podezřívají, že zde pracují, přestože pobývají na území České republiky na základě turistického víza. Navíc se dva cizinci prokázali padělaným dokladem totožnosti, který vydávali za doklad pravý, podle našich informací rumunský. U jednoho cizince policisté také z dostupných evidencí zjistili, že má záznam v Schengenském informačním systému, konkrétně z Polska, s uděleným zákazem vstupu a pobytu v Schengenském prostoru.
     "Se všemi dvanácti cizinci bude zahájeno řízení o správním vyhoštění. Hrozí jim, že až pět let nebudou smět pobývat na území celého Schengenského prostoru," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost