Foto

Zfetovaný Němec se choval jako skutečný gangster v GTA, za hodinu spáchal pět trestných činů

Soud ale všechny překvapil a muže nakonec do vazby neposlal

středa 24. ledna 13:46 , aktualizace 21:41

Cizinci Drogy Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Naprosto neuvěřitelný případ se odehrál v pátek 19. ledna kolem půl osmé večer. Němec, který byl v Čechách na dovolené, nejprve se svým Mercedesem pod vlivem drog havaroval na Mariánskolázeňsku, vozidlo nechal na místě a vyrazil do svého hotelu. V hotelu sehnal někoho s terénním autem, jehož řidič ho naložil a vezl Němce zpět k havarovanému Mercedesu.
     Co měl Němec v plánu na místě už asi nezjistíme, protože cestou k Mercedesu náhodně míjeli další havárii, při které jiný osobní vůz sjel do příkopu a u této nehody již stál Renault řidiče, který u této nehody zastavil a začal osádce vozu pomáhat.
     Během pomoci lidem v nouzi Němec ale náhle skočil do zde stojícího Renaultu s nastartovaným motorem a před všemi naprosto zkoprnělými lidmi z místa vysokou rychlostí ujel.

     Muž s ukradeným vozem, ve kterém se nacházely osobní doklady poškozeného, doklady od vozidla, peněženka s více než 1 900 eury, platební karta a mobilní telefon, odjel na dálnici D5 a vyrazil vysokou rychlostí směrem na Plzeň a cestou vyhodil z okna mobilní telefon okradeného muže, aby zabránil policistům v lokalizaci .
    Kolem půl deváté večer na 113. kilometru dálnice však zfetovaný řidič dostal smyk a s autem vyletěl mimo vozovku, kde havaroval. V té chvíli již ale samozřejmě po vozidle intenzivně pátrali policisté, takže na místě velice brzy zastavila hlídka OHS, která ihned zjistila, že se jedná o hledané odcizené vozidlo.

     Němec se ale nechtěl vzdát lacino, okamžitě se začal s policisty rvát, takže proti němu musely být použity donucovací prostředky. Muž byl natolik agresivní, že kromě hmatů a chvatů musel být použit i slzný plyn.
    Pervitin v krvi muže zvyšoval jeho agresivitu a dodával pocit nepřemožitelnosti, takže policisté ho museli zpacifikovat za vydatného použití síly. Teprve pak se muž trochu uklidnil a mohl s ním být proveden test na alkohol a omamné látky. Výsledek dechové zkoušky byl negativní, ale test na drogy detekoval požití pervitinu. Tomu také odpovídalo chování zadrženého, který byl zmatený, neklidný, agresivní a měl euforickou náladu.
     Čím si během své "jízdy" muž vypomohl ukázala i následná prohlídka jeho kapes: Policisté poté zjistili, že zadržený muž měl u sebe dva plastové sáčky s bílou krystalickou látkou, která při provedeném testu reagovala jako metamfetamin," řekla nám tisková mluvčí policie a dále doplnila, že policejní komisař v neděli 21. ledna, zahájil trestní stíhání třicetiletého cizince, kterého obvinil ze spáchání pěti trestných činů, konkrétně z neoprávněného užívání cizí věci, krádeže, opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a ohrožení pod vlivem návykové látky.

     S ohledem na uvedené skutečnosti policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby. Soud, který v pondělí o vzetí do vazby rozhodoval, však překvapivě požadavek policistů i státního zástupce neakceptoval a obviněného propustil ze zadržení. Dle soudce bude stačit uložené předběžné opatření a písemný slib obviněného. 

Foto: PČR, úvodní koláž ilustrační


     

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.