Opilecká liga: 3,36 promile za volantem, 3,71 na kolejích a 3,68 na kole

Tohle už je hodně za hranou - přehled posledních dnů

Partner článku – Prestol Holding

S víc jak dvěma promile jel protisměrem

     V sobotu nad ránem si hlídka městské policie v centru Plzně všimla řidiče osobního motorového vozidla Renault Clio, který se dopustil dopravního přestupku tím, že jel ulicí v protisměru.
     Strážníci vůz zastavili pod autobusovým nádražím a muže sedícího za volantem vyzvali k předložení všech dokladů k řízení vozu. Během kontroly byl z jeho dechu silně cítit alkohol a proto byl vyzván, aby se také podrobil zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu.
     "Výsledkem dechové zkoušky byla hodnota 2,13 promile," uvedla tisková mluvčí strážníků.
     Mladík strážníkům přiznal, že popíjel v průběhu celého večera a kolik toho přesně vypil, nebyl schopen říci. Věděl jen to, že to bylo několik piv a několik panáků tvrdého alkoholu. Na místě si záležitost převzala k dořešení hlídka PČR. 

S dvěma a půl promile napadal hosty i strážníky a demoloval záchytku

     V sobotu v noci zasahovali strážníci v jedné z restaurací v centru Plzně. Agresivní cizinec tu podle svědků po hostech rozléval pivo a několikrát se měl pokusit vyvolat šarvátky.
     "Dvaačtyřicetiletý cizinec v době příjezdu hlídky držel v ruce platební terminál, který nechtěl vrátit obsluze restaurace," popsala situaci v restauraci tisková mluvčí strážníků.
     Potom, co ho vrátil, chtěli s ním strážníci celou věc vyřešit strážníci v klidu venku. Muž tam ale začal hlídku osočovat z toho, že ho řeší pouze kvůli barvě pleti, strážníkům nadával, odmítal odejít a rozhazoval rukama. Podrobit testu na přítomnost alkoholu v dechu se odmítl.
     Protože ve svém stavu nekontroloval své chování, a tím bezprostředně ohrožoval svůj život a zdraví, převezla ho hlídka k vystřízlivění na záchytku.
     Tím ale celá věc neskončila. Asi o hodinu později vyrazili strážníci na záchytku kvůli témuž muži znovu, tentokrát společně s policisty. Muž totiž na cele poškodil matraci a protože jeho agrese neustávala, byl odtud propuštěn. Dechovou zkouškou, kterou u něj policisté provedli, bylo zjištěno, že mu v dechu koluje 2,64 promile. Při propouštění se dotyčný pokusil venku před protialkoholní záchytnou stanicí napadnout strážníka a proto skončil s pouty na rukou. 

Opilý cizinec skončil na záchytce

     V pátek v podvečer byla hlídka vyslána do Borské ulice, kde na chodníku v areálu Techmánie ležel opilý muž a odmítal spolupracovat. Šestačtyřicetiletý cizinec byl znečištěný a nezvládal dostatečně chůzi po svých, proto s ním hlídka zamířila do protialkoholní záchytné stanice, aby vystřízlivěl. 

Opilá žena nadávala strážníkům

     V sobotu dopoledne ustlala na trávníku v Přemyslově ulici. Opilost jí nebránila v tom, aby byla na strážníky vulgární. Marný byl i její pokus z místa odejít, po dvou krocích znovu upadla na trávník. Ženu strážníci transportovali na záchytku.

Opilá žena usnula na chodníku

     V neděli odpoledne do protialkoholní záchytné stanice dvaačtyřicetiletou ženu, která ve stavu opilosti usnula na chodníku ve Žlutické ulici.

S téměř čtyřmi promile se usadil v kolejišti

     V neděli večer skončil v péči personálu záchytky jednatřicetiletý cizinec, který si opilý sedl do tramvajového kolejiště. Hlídka mu pomohla vstát a odvedla ho do bezpečí. Sám přiznal, že se hodně opil a bylo mu jedno, kde vůbec sedí. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 3,71 promile alkoholu v dechu.  

S téměř jednou a půl promile napadl skupinu mužů

     V neděli odpoledne vyrazila hlídka strážníků do parku v Mlýnské strouze, kde se mělo prát několik osob. Strážníci už v parku nikoho nezastihli, ale u blízké křižovatky, kam je nasměrovali kolemjdoucí, uviděli skupinu mužů, jak na sebe křičí. Přitom jeden muž, který pronásledoval tři ostatní, udeřil pěstí jednoho ze skupiny pěstí do obličeje.
     Strážník za použití donucovacích prostředků útočníka zajistil a ten skončil s želízky na rukou. Podle výpovědi napadených mužů, k nim útočník přistoupit, když popíjeli v parku a nejdříve slovně a pak i fyzicky je napadl. Skupinka chtěla odejít, ale dotyčný je pronásledoval.
     "Dvacetiletého cizince vyzvali strážníci k provedení dechové zkoušky. Výsledkem byla naměřená hodnota 1,37 promile. K vystřízlivění byl agresor převezen na záchytku," popsala tisková mluvčí strážníků.

Havaroval na kole s téměř čtyřmi promile

     Tachovští dopravní policisté přijali v pátek oznámení o havárii, která se stala krátce před druhou hodinou odpoledne na komunikaci mezi obcemi Cebiv a Poloučany.
     Náhodný řidič zde nalezl zraněného cyklistu, který ležel vozovce, a tak celou událost oznámil na linku tísňového volání.
     "Hlídka, která na místo přijela, zjistila, že 54letý cyklista měl dle svých slov na komunikaci spadnout sám, neboť vlivem silné opilosti nezvládl jízdu na kole. Požití značného množství alkoholu ze strany cyklisty následně potvrdila i provedená dechová zkouška, při které přístroj naměřil 3,68 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Zraněného cyklistu z místa odvezla záchranná služba do nemocnice. Případem se nyní zabývají dopravní policisté, kteří cyklistům připomínají, že zákaz požívání alkoholu či jiných omamných látek před jízdou platí i pro ně.

S téměř dvěma promile narazil s vozidlem do oplocení

     V neděli 22. července jel deset minut po šesté hodině ráno řidič s vozidlem značky Renault Megane po Klatovech. Devětadvacetiletý místní muž jel z ulice 5. Května směrem k cyklostezce, na mokrém povrchu komunikace dostal s vozidlem smyk, vjel vlevo mimo komunikaci, narazil do oplocení areálu společnosti a do brány, kterou poškodil. Řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,84 promile alkoholu.
    Celková hmotná škoda činí 150 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Při kontrole řidiče policisté zjistili, že řidič má přes tři promile

     Policisté z obvodního oddělení v Domažlicích kontrolovali v neděli 22. července řidiče vozidla značky Opel Astra v obci Babylon. Před sedmnáctou hodinou jel jednačtyřicetiletý muž z obce na Domažlicku z obce Česká Kubice po silnici I. třídy číslo 26 do obce Babylon, kde byl kontrolován policisty.
     Řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 3,36 promile alkoholu.
     Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Polák s téměř třemi promile vyhrožoval sebevraždou a napadal policisty

     Muž narozený v roce 1988, podle našich informací Polák v sobotu kolem šesté hodiny večer volal na tísňovou linku 112 a vyhrožoval, že spáchá sebevraždu skokem z okna. Hlídka policie muže nalezla ve Zborovské ulici v Plzni. Muž nadýchal 2,81 promile a byl transportován záchrannou službou na záchytku.
     Na záchytce muž začal být agresivní a i přes opakovanou výzvu policistů k zanechání protiprávního jednání začal policisty napadat. Ti ho tak museli zpacifikovat za použití donucovacích prostředků.

Opilec byl agresivní nejprve na obsluhu a pak i na policisty

     V neděli po poledni oznámila žena policii, že v restauraci Chválenda se nachází agresivní host, který se domáhá alkoholu. Na místo dorazila hlídka policie, na kterou muž při lustraci začal máchat rukama a křičet. Muž svou agresivitu stupňoval a nakonec musel skončit v poutech a na záchytce. 

Se dvěma a půl promile naboural 

     V neděli krátce po 17. hodině došlo v Tylově ulici k dopravní nehodě. Řidič ročník 1957 nepřizpůsobil rychlost a střetl se s vozidlem tovární značky BMW, které vlivem hustoty provozu stálo. U viníka dopravní nehody byla během provedené dechové zkoušky zjištěna přítomnost alkoholu. Muž nadýchal 2.55 promile. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz.  Dalším šetřením bylo zjištěno, že má muž na vozidle neplatnou technickou prohlídku. Škoda byla vyčíslena na 30 000 korun.

Řídil pod vlivem alkoholu se zákazem řízení

    Včerejšího dne okolo 23 hodiny na vozovce ulice Jateční v Plzni kontrolovali policisté motocykl tovární značky Kawasaki. Šestadvacetiletý řidič se podrobil na výzvu hlídky dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta byla pozitivní, a to s výsledkem 1,24 promile. Dále lustracemi v evidencích Policie ČR bylo zjištěno, že má muž uložen trest zákaz činnosti. Řidič byl převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Foto: Ilustrační


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost