Anonym bombař dopaden

Nahlášení bomby na benzinové čerpací stanici v Nýřanech objasněno

11. září 2018 12:44 , aktualizace 16:59

Partner článku – Mraknet

     V červnu jsme informovali o případu, kdy bylo anonymním telefonátem oznámeno uložení bomby na čerpací stanici v Nýřanech.

Bomba měla vybuchnout na čerpací stanici

Bomba měla vybuchnout na čerpací stanici

15. 06. 2018, 14:37, aktualizace 15. 06. 2018, 15:31

Policie pátrá po pachateli

     Ve středu 13. června před desátou hodinou večer na tísňovou linku 112 oznámil informaci, že je na benzinové čerpací stanici v Nýřanech umístěný nástražný výbušný systém. Z mobilního telefonu uvedl, že v Nýřanech vybuchne bomba za půl hodiny na benzině.
     Po oznámení musela být provedena evakuace obsluhy benzinové čerpací stanice, celé restaurace i evakuace řidičů zaparkovaných vozidel. Objekt policisté a dva služební psi na vyhledávání výbušnin prohledali. Prohlídka byla negativní, na místě se žádný výbušný systém nenacházel.

Dopadení

     Kriminalisté okamžitě začali prověřovat poznatky k tomuto případu a provedli důkladné šetření, podařilo se jim zjistit několik poznatků k osobě, která mohla umístění výbušniny na benzinové čerpací stanici oznámit. I nadále po podezřelém intenzivně pátrali a v neděli se jim podařilo 36letého pachatele dopadnout.
     Muž se ke svému jednání doznal. Vyšetřovatel muži sdělil obvinění ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, tedy úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva tím, že šířil poplašnou zprávu, která byla nepravdivá. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 3 roky.

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.