Anonym znovu oznámil nastražení bomby v budově soudu

Policie uzavřela třídu Edvarda Beneše a evakuuje budovy

středa 21. července 08:12 , aktualizace 10:14

Partner článku – Jídlonoš

     Strážníci a policisté právě teď v Plzni uzavírají okolí Okresního soudu Plzeň-jih na třídě Edvarda Beneše. "Dnes v ranních hodinách jsme přijali anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově okresního soudu Plzeň - sever / Plzeň - jih. Na místě probíhá evakuace osob z budovy a jsou uzavřené přilehlé komunikace. Na místo jede pyrotechnik a policista z oddělení služební kynologie se psem na vyhledávání výbušnin," uvedla tisková mluvčí policie.
     Bezpečnostní složky evakuují soud i přilehlé budovy, uzavřena byla i samotná třída Edvarda Beneše od Klatovské třídy jak pro vozidla, tak i pro pěší, na místě jsou připraveni i hasiči. Po pachateli telefonátu policie intenzivně pátrá.

     Jedná se v poslední době již o několikerou podobnou hrozbu v Plzni, v této lokaci bylo uložení bomby nahlášeno naposledy ani ne před měsícem.

Aktualizace:

     10 h  "Naštěstí žádný předmět nesoucí znaky NVS nalezen nebyl. Případ prověřují plzeňští policisté pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy," oznámila ukončení akce mluvčí policie.

Foto ilustrační z minulého případu

Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí