Foto

Auto smetlo cyklistu do příkopu

Policie hledá svědky dopravní nehody u Hunčic

úterý 23. června 15:43 , aktualizace 15:46

Cyklista Nehody Pátrání

Partner článku – Prestol Holding

     V sobotu 6. června jsme informovali o dopravní nehodě, při které došlo ke střetu cyklisty s vozem Honda Accord na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary u Hunčic. 
     Zde podle tiskové mluvčí policie v půl čtvrté odpoledne jel řidič s osobním vozem Honda Accord ve směru od Plzně na Úněšov a přibližně 400 metrů před odbočkou na Hunčice předjížděl kolonu vozidel, přičemž nezjištěné nákladní vozidlo v předjížděné koloně vybočilo mírně vlevo do levého jízdního pruhu při předjíždění cyklisty jedoucího ve stejném směru jízdy. Řidič Hondy nepřizpůsobil při předjíždění rychlost, lekl se nákladního vozu a náhle sešlápl brzdový pedál. Tím se dostal do smyku a najel na pravou krajnici, kde smetl cyklistu a s vozidlem sjel do příkopu.
     Cyklista při střetu spadl na kapotu vozu a rozbil čelní sklo, na vyšetření byl proto záchranáři transportován do nemocnice.
     "Řidič Hondy Accord narozený v roce 1999 i cyklista narozený v roce 1956 se podrobili dechovým zkouškám na alkohol, které vyšly s negativním výsledkem," uvedla mluvčí policie s tím, že celková hmotná škoda byla vyčíslena na 23 tisíc korun a příčina a průběh nehody je v šetření.

     Policisté nyní žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Plzeň-venkov – dopravní inspektorát, tel.: 974 326 111. Informace mohou také podat na linku tísňového volání 158.

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost