Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Auto v kolejišti trochu jinak

Tentokrát řidič v kolejišti doslova zabloudil

9. března 2020 16:31 , aktualizace 19:08

Auto v kolejišti

Partner článku – Eldar Taxi

      O případech řidičů, kteří na různých místech v Plzni uváznou v tramvajovém kolejišti jsme již informovali opravdu mnohokrát. Dnes nám ale do redakce přišlo video, na kterém je zachycen řidič osobního vozu, kterému se dnes dopoledne v tramvajovém kolejišti povedlo dokonce zabloudit.
 
     Toto video jsme konzultovali jak s dopravními podniky tak s policií, abychom se dozvěděli, čeho se řidič vlastně dopustil.
     "Z videa je jasně patrné, že řidič osobního automobilu porušil dopravní předpisy a jsme rádi, že nedošlo k ničemu závažnějšímu, například k zapadnutí vozu do kolejiště nebo v horším případě ke srážce s tramvají," uvedl tiskový mluvčí PMDP.

     Podle tiskové mluvčí policie řidič porušil § 13 zákona o provozu na pozemních komunikacích, konkrétně odstavec 2, který říká: "Na tramvajový pás v úrovni vozovky se smí v podélném směru vjet jen při objíždění, předjíždění, odbočování, otáčení, vjíždění na pozemní komunikaci, nebo vyžadují-li to zvláštní okolnosti, například není-li mezi tramvajovým pásem a okrajem vozovky dostatek místa.
     Tramvajový pás zvýšený nad nebo snížený pod úroveň vozovky nebo od vozovky jinak oddělený například obrubníkem se smí přejíždět jen příčně, a to na místě k tomu přizpůsobeném.
     Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj."

O fenoménu aut v kolejišti v Plzni jsme informovali například v tomto speciálu:

Speciál krimi: Téměř třicet aut ročně skončí v kolejišti

Speciál krimi: Téměř třicet aut ročně skončí v kolejišti

05. 12. 2018, 10:58, aktualizace 18. 11. 2023, 19:21

Dispečeři vozí klíny i lana a auta v kolejišti vyprošťují dokonce i tramvaje


Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.