Foto Video

Auto v kolejišti (zase)

Tentokrát bylo vyproštění složité, tramvaje stály hodinu a vyprostit auto museli hasiči

1. února 2020 13:02 , aktualizace 13:02

Auto v kolejišti Doprava Hasiči

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


    Dnes kolem půl šesté večer u Nového divadla Plzeň skončilo v tramvajovém kolejišti další vozidlo, nyní Renault Clio. Řidič ve středním věku jel od sadů Pětatřicátníků směrem k Plaze a zřejmě kvůli nepozornosti zajel do kolejiště, přičemž minul jak žluté retardéry, tak reflexní výstražné tabulky.
     Muž, který ve voze vezl ještě ženu, patřil mezi ty, kterým pracovně říkáme "kecka", takže místo toho, aby se kolejištěm rval dál, když si svou chybu uvědomil, naštěstí v jízdě nepokračoval. 
     Nízký vůz stejně zůstal podvozkem viset na jedné z kolejí, a protože měl majitel strach, že by při již dobře známém a perfektně nacvičeném vytahování pomocí tramvaje mohlo dojít k poškození jeho vozu, na místo museli přijet hasiči.
     Hasiči na vyproštění vozu z komplikovaného prostoru blokovaného na jedné straně zábradlím tramvajové zastávky, tramvají vepředu i vzadu a také trolejemi, povolali vyprošťovací speciál ze stanice Plzeň Košutka. Po jeho příjezdu v krátké době vůz zavěsili pod hydraulický kříž na hydraulickém teleskopickém rameni a na něm pak bravurním manévrováním vozidlo dostali bez poškození až na silnici.
     Tato událost zablokovala tramvajovou dopravu ve směru na Skvrňany na téměř hodinu a tak byla přistavena náhradní autobusová doprava, ve směru do centra byla tramvajová doprava vedena přes Palackého ulici.

Bojovníci - chybu nepřiznají, nevzdají se a stále jedou dál
Kecky - vzdají to okamžitě, kecnou si hned na kraji kolejiště a počkají až je někdo vytáhne

O tom posledním jsme psali před pouhými deseti dny:

Jezdci kolejištěm mají v Plzni novou trať

Jezdci kolejištěm mají v Plzni novou trať

21. 01. 2020, 11:04, aktualizace 21. 01. 2020, 11:13

Nová tramvajová trať byla dnes dopoledne otestována


 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.