Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Velice vážná nehoda, mladý spolujezdec nyní bojuje o život

Po nárazu do stromu zůstala posádka zaklíněna ve voze, hasiči ji museli vystříhat

17. května 2022 11:34 , aktualizace 11:39

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

      K vážné dopravní nehodě, při které osobní vůz Volkswagen Caddy vyletěl ze silnice a narazil do stromu, došlo dnes před desátou hodinou dopoledne na silnici ze Stříbra na Černošín u odbočky na Pytlov.

       Z místa bylo hlášeno zaklínění a vážné zranění posádky vozu, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby.
       Při příjezdu hasičů na místo byl řidič při vědomí, spolujezdec ale nereagoval na žádné podněty. "Hasiči použili k vyproštění obou osob hydraulické nástroje a oba zraněné předali do péče záchranářům," řekl nám tiskový mluvčí hasičů s tím, že zároveň hasiči zajistili místo události, uzavřeli silnici a provedli protipožární opatření.
       "Přibližně pětadvacetiletého muže si ihned po vyproštění od HZS do péče převzala posádka LZS. Utrpěl vážná zranění a v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami byl transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Druhý muž, narozený v roce 1973, byl transportován pozemní cestou se středně těžkými zraněními, ale při vědomí, také Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

       Jak k nehodě došlo, popsala tisková mluvčí policie: "Osmačtyřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Caddy jel od obce Černošín na Stříbro a zatím z dosud nezjištěných příčin vozidlo uvedl do smyku, následkem kterého vyjel vlevo mimo komunikaci, kde pravým bokem narazil do kmene stromu."
       
Dechová zkouška provedená u řidiče vyšla s negativním výsledkem a policisté se okolnostmi nehody dále zabývají. Silnice je v tuto chvíli již průjezdná.

Foto HZS

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.