Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič autobusu nedal přednost osobnímu vozu

Policie šetří nehodu, při které byli zraněni tři lidé včetně kojence

27. března 2023 17:46 , aktualizace 17:46

Doprava Nehody Záchranáři


     Včera večer v půl sedmé došlo na silnici 230 u Kokořova ke střetu osobního vozu s autobusem. Vzhledem k tomu, že z místa bylo hlášeno zranění několika lidí včetně dítěte, na místo vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali posádku osobního vozu. 
     "Z místa nehody jsme transportovali ženu narozenou v roce 1997, muže narozeného v roce 1993 a kojence na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň s lehkými zraněními a k observaci. Řidič autobusu byl bez zranění," uvedli nám záchranáři. 

     Jak k nehodě došlo, popsala tisková mluvčí policie: "Řidič narozený v roce 1959 jel s autobusem značky Irisbus od Kokořova a na křižovatce se silnicemi číslo 2/230 a 3/02011 nerespektoval příkaz dopravní značky a nedal přednost osobnímu vozu BMW řidiče narozeného v roce 1993 jedoucímu po hlavní komunikaci od Nepomuku na Přeštice. BMW narazilo levým bokem do pravé přední části autobusu a následně bylo odmrštěno mimo vozovku, kde narazilo do břehu silničního příkopu."

     "Oba řidiči se po nehodě podrobili dechovým zkouškám na alkohol, který vyšly s negativními výsledky, a policisté se nehodou dále zabývají," doplnila ještě mluvčí.

Foto HZS

 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.