Autosalon Dajbych představuje Jaguar Project 8

Máte jedinečnou příležitost prohlédnout si jednu z nejdravějších šelem na silnicích

11. června 2018 19:09 , aktualizace středa 26. září 09:19

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Co je to vlastně Project 8? Jedná se o Jaguar XE zcela předělaný divizí Special Vehicle Operation do podoby té nejdravější šelmy.
     O pohon malého sedanu se stará pětilitrový osmiválec, který díky přeplňování kompresorem poskytuje výkon 600 koní. Díky této síle umí zrychlit z 0-100 km/h za 3,7 sekundy, což je hodnota na úrovni superaut. A také to znamená, že nejnovější produkt divize SVO je nejrychleji akcelerující Jaguar historie. Maximální rychlost pak činí 321 km/h. 

     Kompresorem přeplňovaný zážehový osmiválec je spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou Quickshift, která umí změnit převod za pouhých 200 milisekund. Síla agregátu je pak přenášena na všechna čtyři kola. Aby silný agregát zvládl vůz ukočírovat, je zavěšení vylepšeno tužšími pružinami, zatímco brzdy jsou karbon-keramické, 400 mm vpředu a 396 mm vzadu. Specialitou je i elektronicky řízený aktivní diferenciál s olejovým chladičem nebo pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2.

     Změny jsou oproti původnímu vozu rozsáhlé, zachována prý byla jen střecha a dveře. Vpředu najdete unikátní karbonový nárazník s výraznými chladicími otvory a „lízátkem“ nebo karbonovou kapotu s chladicím otvorem, zboku zaujmou dvacetipalcová kovaná kola, zatímco vzadu je vedle výrazného nastavitelného křídla také karbonový nárazník s difusorem.

     Interiér je tvořen alcantarovým čalouněním nebo karbonovým obložením. Nový je i volant nebo volič automatické převodovky, který svým tvarem připomíná pistoli. Obrazovka v přístrojovém štítu pak zvládne zobrazit i data o přetížení nebo stopky. 

     Vznikne pouze 300 exemplářů tohoto dravce s cenovkou cca čtyři a půl milionu korun.

     Chcete vidět tento nejvýkonnější Jaguar na vlastní oči? Tento výtvor divize SVO můžete spatřit na showroomech Autosalonu Dajbych! Pozor, tento vůz nebude běžně v prodeji, takže jiných příležitostí mnoho nebude.

11. a 12. června autosalon Dajbych Praha – Weberova, Praha 5
13. a 14. června autosalon Dajbych Plzeň – Na Výsluní, Plzeň
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.